Ogłoszenia parafialne na niedzielę 13.08.2023

1. Dzisiaj 13.08 kolejna piesza pielgrzymka do Łężycy na nabożeństwo fatimskie. Wymarsz osób chętnych o godz. 17.30 spod plebani w Czerwieńsku. W Łężycy o godz. 19.00 – Msza św., potem różaniec i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

2. We wtorek 15.08 Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszej parafii Msze św.:

– w Czerwieńsku: o godz. 7.30, 10.30 i 19.00

– w Nietkowie – o godz. 9.00

W trakcie Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Taca z uroczystości przeznaczona na wsparcie ubogich parafii.

3. Także we wtorek Dożynki Diecezjalne w Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie. Msza św. odpustowa na placu przed bazyliką o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Lityńskiego.

4. W środę 16.08. dzień imienin bpa Stefana Regmunta, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

5. Nasze Dożynki Gminne odbędą się w sobotę 19 sierpnia w Płotach. Rozpoczną się one Mszą św. w kościele Matki Bożej Bolesnej w Płotach o godz. 14.00. W programie m. in.: korowód dożynkowy, II Turniej Gmin, występy zespołów śpiewaczych i orkiestry dętej oraz potańcówka. Zapraszamy serdecznie do udziału mieszkańców gminy.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka na nasz Parafialny Fundusz Remontowy.

7. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.