Ogłoszenia parafialne 30.07.2023 r.

1. Z okazji obchodzonego w miniony wtorek wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, dzisiaj po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. W czasie poświęcenia będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na środki transportu dla polskich misjonarzy i rozdawane obrazki z modlitwą do św. Krzysztofa.

2. We wtorek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości.

3. We wtorek rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o obrońcach Ojczyzny.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek m-ca:

– przed południem od godz. 9.30 – ks. Mariusz odwiedzi swoich Chorych,

– okazja do spowiedzi św.:

– w Nietkowie w godz. 16.30-17.00, Msza św. o godz. 17.00

– w Czerwieńsku w godz. 17.30-18.00.

5. W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vanneya – patrona proboszczów.

6. Sierpień to szczególny czas pielgrzymowania. We środę 2.08 wyrusza z Zielonej Góry Piesza Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Wspierajmy pielgrzymów modlitwą.

7. Nasza Parafianka z Nietkowa, matka samotnie wychowująca dwoje dzieci, w tym jedno z niepełnosprawnością, otrzymała od gminy mieszkanie zastępcze, które wymaga gruntownego remontu dostosowującego do zamieszkania. Potrzebny jest też m. in. montaż pieca gazowego. Jeżeli ktoś ze sponsorów indywidualnych chciałby pomóc przez złożenie dobrowolnej ofiary na ten cel, proszę o kontakt z ks. Proboszczem.

8. W tym tygodniu w stolicy Portugalii – Lizbonie rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. W polskiej telewizji (TVP 3 i Polonia) w piątek o 19.00 i w sobotę o 21.30 będzie transmisja z tego wydarzenia – zachęcamy do obejrzenia.

9. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. W Niedzieli jest zamieszczony artykuł o ks. Henryku Nowiku – 1.08 obchodzimy 2 rocz. jego śmierci.