Ogłoszenia parafialne na niedzielę 01.08.2021 r.

1. Zeszłej niedzieli podczas poświęcenia pojazdów mechanicznych zebrano kwotę w wys. 1040 zł. z przeznaczeniem na środki transportu dla polskich misjonarzy.

2. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się w naszej parafii zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w powodziach i nawałnicach, które nawiedziły Europę i Polskę.

3. Dzisiaj rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia ofiary wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– w środę: wspomnienie św. Jana Marię Vianneya – patrona proboszczów

– w piątek – święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. także w Nietkowie o godz. 17.00.

5. W piątek – I-szy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z sakramentami od godz. 9.30. Zostaną odwiedzone tylko te domy, do których przychodzi ks. Proboszcz. Chorzy, do których przychodzi ks. Mariusz w tym miesiącu nie mają odwiedzin.

6. Okazja do spowiedzi św. w piątek:

– w Czerwieńsku w godz. 17.30-18.00

– w Nietkowie przed Mszą św. w godz. 16.30-17.00.

7. W kościele w Czerwieńsku w bocznej kaplicy NSPJ w dni powszednie trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 9.00-17.30. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i modlitwę osobistą nawet na krótką chwilę.

8. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Dawid Wojdyła, kawaler zam. w Czerwieńsku i Daria Chuchra, panna zam. w Szprotawie

Jacek Żółkowski. Kawaler zam. w Czerwieńsku i Paulina Barabasz, panna zam. w Bytomiu Odrzańskim.

9. Po Mszy św. do nabycia Niedziela i Gościa Niedzielny. Kupujmy i czytajmy prasę katolicką.

10. Apel Bpa w sprawie szczepień.

Ks. Dariusz Orłowski