1. Dzisiaj na Mszach św. o 9.00 – w Nietkowie i o 10.30 – w Czerwieńsku uroczyście żegnamy ks. Mariusza, który kończy posługę wikariusza w naszej parafii. Dziękujemy mu serdecznie za prawie 4-letnią pracę duszpasterską i za to co wniósł swoją osobą w naszą wspólnotę. Życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej na nowej parafii. Ks. Mariusz opuszcza naszą parafię w poniedziałek 26 sierpnia, a na jego miejsce posługę wikariusza podejmie ks. Tomasz Szulc.

2. Nasza parafia włącza się w zbiórkę elektrośmieci, z której dochód jest przeznaczony na wsparcie polskich misjonarzy. Jeżeli więc mamy w domu jakiś niepotrzebny i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można go dostarczyć na plebanię do wtorku 27.09 do godz. 15.00 i zostawić przy bramie wjazdowej. Szczegóły zbiórki na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

3. W związku z przyjęciem w Polsce nowelizacji kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz innych ustaw dotyczących ochrony dzieci, czyli tzw. „Ustawy Kamilka”, wszystkich placówki, gdzie przebywają lub mogą przebywać dzieci mają obowiązek wprowadzania standardy ochrony małoletnich. Także w naszej parafii w Czerwieńsku zostały opracowane takie standardy czyli zbiór zasad, które stawiają ochronę dzieci w centrum działań i pomagają tworzyć bezpieczne i przyjazne dzieciom środowisko. Są one podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej naszej parafii – w wersji elektronicznej oraz w kancelarii parafialnej – w formie papierowej. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nimi, aby w ten sposób pogłębiać naszą wspólnotową świadomość na temat ochrony małoletnich.

4. W czwartek 22.08 o godz. 14.00 w kościele w Czerwieńsku zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa zmarłej tragicznie ś.p. Katarzyny Seweryn-Przymuszała. Po Mszy św. obrzędy pogrzebowe o godz. 15.00 na cmentarzu w Czerwieńsku.

5. W piątek w Nietkowie o godz. 16.00 Msza św. ślubna. Sakramentalny związek małżeński zawrą Damian Weber i Daria Majorczyk.

6. Osoby, które biorą udział w autokarowej pielgrzymce do Niepokalanowa i Warszawy 24 i 25.08 gromadzą się na wyjazd w Czerwieńsku przy plebanii o godz. 5.30 rano w sobotę 24.08.

7. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.