Ogłoszenia parafialne na niedzielę 01.09.2023

1. Od dzisiejszej niedzieli wracamy do zwykłego porządku Mszy św. niedzielnych:

– w Czerwieńsku Msze św. o godz. 7.30, 10.30, 12.00 i 19.00 oraz w sobotę o 18.00,

– w Nietkowie Msze św. o godz. 9.00 i 13.30 (nie ma Mszy w sobotę o 17.00).

Po wakacjach powracają także Msze św. poranne w Czerwieńsku:

– we wtorki o godz. 7.00

-w soboty o godz. 8.00.

2. Jutro w poniedziałek 2 września powrót do szkół po wakacyjnej przerwie. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży i nauczycieli:

– w Czerwieńsku o godz. 8.00,

– w Nietkowie o godz. 8.30,

Prosimy, aby rodzice zadbali o obecność dzieci na tej Mszy św. 15 min. przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

3. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej zapraszamy na spotkanie w środę 4 września o godz. 19.00 na plebanii w Czerwieńsku.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszę św. o godz. 18.00 w Czerwieńsku zapraszamy Przyjaciół Paradyża, a także wszystkich ministrantów z Czerwieńska i Nietkowa oraz ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie z ks. Tomaszem.

5. W czwartek 5.09 po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku w salce przy plebanii spotkanie grupy modlitewnej.

6. Odwiedziny chorych w domach z Komunią św.

– ks. Proboszcz w piątek od godz. 9.30

– ks. Tomasz odwiedzi chorych, których miał ks. Mariusz w sobotę od godz. 9.30.

7. Spowiedź św. pierszopiątkowa:

– w Czerwieńsku w piątek od 17.30

– w Nietkowie w piątek o 16.30, o 17.00 – Msza św.

8. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w Czerwieńsku – w sobotę o godz. 17.00, w Nietkowie w przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00.

9. Panów i mężczyzn zachęcamy do zainteresowania się organizowaną w przyszłą sobotę 14 września Diecezjalną Pielgrzymką Mężczyzn do Międzyrzeczu. Szczegóły na ulotce. Prosimy, aby panowie wzięli ją przy wyjściu z kościoła.

10. Za trzy tygodnie w niedzielę 22 września będziemy gościć w naszej parafii pana Dariusza Dziemiańczyka, który podzieli się swoim świadectwem pokonania choroby alkoholowej. Warto zaprosić na to spotkanie osoby żyjące w niepełnosprawności oraz borykające się z różnymi nałogami.

11. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

12. Po wakacjach posługę wikariusza podjął w naszej parafii ks. Tomasz Szulc, który jest prezbiterem z 13-sto letnim stażem. Ostatnio przez 4 lata posługiwał w Kostrzynie nad Odrą. Serdecznie witamy ks. Tomasza i życzymy, aby dobrze się tu czuł.