Ogłoszenia parafialne na niedzielę 03.09.2023

1. Od dzisiaj wracamy do poza wakacyjnego porządku Mszy św. niedzielnych:

– w Czerwieńsku Msze św. o godz. 7.30, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 i 19.00 oraz w sobotę o 18.00,

– w Nietkowie Msze św. o godz. 9.00 i 13.30.

2. Jutro w poniedziałek 4 września powrót do szkół po wakacyjnej przerwie. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży i nauczycieli:

– w Czerwieńsku o godz. 8.00,

– w Nietkowie o godz. 8.30,

15 min. przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, przed Mszą św. modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

4. Po wakacjach zapraszamy na Krąg Biblijny. Najbliższe spotkanie w czwartek 7.09 po Mszy św. wieczornej w salce przy plebani w Czerwieńsku. Temat: Księga proroka Jeremiasza.

5. W piątek Narodzenie Najświętszej Maryi Panny – święto.

6. W sobotę 9 września odbędzie się XI Pielgrzymka Mężczyzn do kolebki Chrześcijaństwa i Polskości – Międzyrzecza. Jej plan jest w gablocie oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy Panów do zainteresowania się. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w pielgrzymce prosimy o zgłoszenie tego do ks. Proboszcza lub ks. Mariusza. Jeśli trzeba zorganizujemy transport.

7. W przyszłą niedzielę na Mszach św. będziemy gościć w naszej parafii siostrę Damianę ze zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego posługującą obecnie w Republice Południowej Afryki. Siostra opowie nam o swoim powołaniu i pracy misyjnej, a my będziemy mogli ją wspomóc materialnie.

8. Młodzież – kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP w Czerwieńsku i SP w Nietkowie zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 do Czerwieńska, po Mszy św. spotkanie z siostrą Damianą w kościele.

9. W przyszłą niedzielę 10 września o godz. 10.00 w Markowej k. Łańcuta woj. podkarpackie odbędzie się uroczystość beatyfikacyjna Rodziny Ulmów, – Miłosiernych Samarytan, którzy w czasie II wojny światowej zginęli za obronę Żydów w swoim domu. Duchowym przygotowaniem do tego wydarzenie może być nowenna, której tekst znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: parafiaczerwiensk.pl.

10. 2 września minęła 65 rocznica wydarzenia jakim było obrona krzyży w szkole podstawowej w Laskach. Kilkanaście osób wyrażając wolę większości mieszkańców Lasek odważnie stanęło w obronie krzyży – znaku naszej wiary, za co spotkały ich szykany i prześladowania ze strony ówczesnych władz. Przypominając to wydarzenie chcemy oddać hołd tym, którzy wtedy mężnie dali świadectwo swojej wiary.

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny dla dzieci Mały Gość Niedzielny.