Ogłoszenia parafialne na niedzielę 8.09.2023

1. W tym tygodniu w liturgii:

– w pn. 9.09 – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp., w naszej diecezji święto,

– w sobotę 14.09 – święto Podwyższenia Krzyża św.

2. W czwartek 12.09 po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku w salce przy plebanii pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy osoby pragnące poznawać Pismo św.

3. W piątek 13.09 kolejna piesza pielgrzymka na nabożeństwo fatimskie do Łężycy. Wyjście pielgrzymów o godz. 17.20 spod plebanii w Czerwieńsku.

4. Wspólnota oazowa zaprasza młodzież na spotkania, które odbywają się w każdy piątek po Mszy św. wieczornej w salce przy plebanii w Czerwieńsku, rozpoczęcie o godz. 18.45.

5. W sobotę 14 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzeczu. Szczegóły na plakacie oraz ulotce, którą można wziąć wychodząc z kościoła. Gdyby ktoś z Panów miał miejsce w samochodzie prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka pieniężna na wsparcie rodziców chorej Laury. U tej dwuletniej dziewczynki lekarze zdiagnozowali bardzo rzadką chorobę o nazwie zespół Retta. Leczenie okazuje się bardzo kosztowne. Mama Laury pochodzi z naszej parafii.

7. Za dwa tygodnie w niedzielę 22.09 będziemy gościć w naszej parafii pana Dariusza Dziemiańczyka, który podzieli się swoim świadectwem pokonania choroby alkoholowej. Warto zaprosić na to spotkanie osoby żyjące w niepełnosprawności oraz borykające się z różnymi nałogami. Po południu spotkanie plenerowe z naszym Gościem, szczegóły za tydzień.

8. W ramach wprowadzania w naszej parafii Standardów Ochrony Dzieci powstał Parafialny Zespół ds. Prewencji. W tego skład wchodzą:

1. Osoba odpowiedzialna za standardy ochrony dzieci – ks. proboszcz Dariusz Orłowski

2. Osoba zaufana, powołana do przyjmowania zgłoszeń – p. mgr Beata Zawada

3. Osoba odpowiedzialna za interwencję w przypadku naruszeń – p. mgr Dorota Krzyżaniak.

9. W przyszłą niedzielę odpust w Płotach – szczegóły na ulotkach.

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny dla dzieci Mały Gość Niedzielny.