Ogłoszenia parafialne na niedzielę 10.09.2023 r.

1. Dziękujemy dzisiaj Opatrzności Bożej za dar pierwszej w historii Kościoła beatyfikacji całej rodziny – rodziców: Wiktorii i Józefa Ulmów i ich siedmiorga dzieci, w tym jedno jeszcze nienarodzone, którzy zginęli w czasie II wojny światowej za pomoc udzielonej Żydom. Są oni dla nas przykładem realizacji przykazania miłości Pana Boga i bliźniego.

2. Młodzież – kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP w Czerwieńsku i SP w Nietkowie zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 12.00 do Czerwieńska, po Mszy św. spotkanie formacyjne z siostrą Damianą.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma bpa i doktora Kościoła,

w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża św.

w piątek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

w sobotę – św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

4. W związku z akcją „Oczyść swój dom i świat z elektrośmieci – wesprzyj z nami Kościół na Wschodzie” od dzisiaj do czwartku włącznie odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV i AGD. Sprzęt ten można przynosić i składać w specjalne kartony ustawione w kościele w Czerwieńsku (kościół jest otwarty) i Nietkowie (dzisiaj i we środę w czasie Mszy św.). Sprzęt większych rozmiarów prosimy o dostarczenie na plebanię w Czerwieńsku. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy pracujących na Wschodzie. Zachęcamy do włączenia się w akcję. Szczegółowe informacje na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

5. W środę 13.09 kolejna piesza pielgrzymka z Czerwieńska do Łężycy na nabożeństwo fatimskie. Zbiórka pielgrzymów o godz. 17.15 przy plebani w Czerwieńsku, wyjście o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału.

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku w salce przy plebani odbędzie spotkanie modlitewne Uwielbieniowej Grupy Charyzmatycznej. Zapraszamy do udziału.

7. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych i scholii dziecięcej odbędzie się w sobotę 16.09 o godz. 15.00 w salce przy plebani w Czerwieńsku. Zapraszamy chętne dzieci: dziewczynki i chłopców z kl. III, IV i V i IV szkoły podstawowej.

8. Dzieci z kl. III ze szkoły podstawowej w Czerwieńsku, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 w Czerwieńsku. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne. dot. przygotowania do Komunii św.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na nasz Parafialny Fundusz Remontowy.

10. W pierwszą sobotę października (7.10) odbędzie się autokarowa pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna. Zapisy osób chętnych w zakrystii po Mszy św. Koszt wyjazdu ok. 40 zł.

11. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela, są w nich także bezpłatne dodatki poświęcone beatyfikowanej dzisiaj rodziny Ulmów.