Ogłoszenia parafialne na niedzielę 15.09.2024

1. Dzisiaj po Mszach św. odbędzie się zbiórka pieniężna na wsparcie leczenia Laury. U tej dwuletniej dziewczynki lekarze zdiagnozowali bardzo rzadką chorobę o nazwie zespół Retta. Leczenie okazuje się bardzo kosztowne.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bpa

– w środę – św. Stanisława Kostkę patrona Polski i polskiej młodzieży

– w sobotę – św. Mateusza Apostoła

3. W czwartek 19.09 po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku w salce przy plebanii spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy do udziału.

4. Wspólnota oazowa zaprasza młodzież na spotkania, które odbywają się w każdy piątek po Mszy św. wieczornej w salce przy plebanii w Czerwieńsku, rozpoczęcie o godz. 18.45.

5. W przyszłą niedzielę 22.09 będziemy gościć w naszej parafii pana Dariusza Dziemiańczyka osobę niepełnosprawną, który podzieli się swoim świadectwem pokonania choroby alkoholowej. Po południu o godz. 15.00 na placu przy Rynku w Czerwieńsku będzie otwarte spotkanie z naszym Gościem. Bardzo proszę o pomoc w zachęceniu do udziału w tym spotkaniu osób żyjących w niepełnosprawnościach oraz borykających się z różnymi nałogami. Jako pomoc mogą służyć ulotki, które można wziąć ze sobą przy wyjściu z kościoła. W czasie tego spotkania będzie także i muzyka, i tańce integracyjne.

6. Warto zapoznać się z ofertą dydaktyczną Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze. Proponuje on studium przygotowujące osoby świeckie do posługi: organisty, wokalisty, ceremoniarza liturgicznego, komentatora wydarzeń liturgicznych oraz katechisty parafialnego. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

7. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny dla dzieci Mały Gość Niedzielny.