Ogłoszenia parafialne na niedzielę 17.09.2023 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Sybiraka i wspominamy rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

2. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy finansowo wsparli siostrę Damianę w jej pracy misyjnej w RPA, zeszłej niedzieli zebrano na ten cel 4781 zł i 50 gr. Dziękujemy także za włączenie się w zbiórkę elektrośmieci.

3. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na nasz Parafialny Fundusz Remontowy.

4. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 10.30 w Czerwieńsku zapraszamy dzieci z kl. III ze szkoły podstawowej w Czerwieńsku, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. oraz ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne. dotyczące przygotowania do Komunii św.

5. W czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku w salce przy plebani odbędzie kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy do wspólnego poznawania Pisma św.

6. W sobotę 23.09 wspomnienie o. Pio. Grupa modlitewna z parafii św. Brata Alberta w Zielonej Górze zaprasza na Mszę św. i konferencję o godz. 18.00.

7. Podczas Mszy św. przykładajmy starań do godnego przyjmowania Pana Jezusa w Komunii św. Osoby, które przyjmują Komunię św. na stojąco – jeśli to możliwe – przed przyjęciem powinny przyklęknąć na jedno kolano jako wyraz czci i szacunku. Osoby, które przyjmują Komunię św. na klęcząco mogą skorzystać z ustanowionego obok klęcznika. Osoby, które przyjmują Komunię na rękę powinny spożyć ją przy kapłanie wkładając Komunię św. do ust.

8 Okazja do spowiedzi św. w. naszej parafii w I piątek m-ca, a także codziennie przed każdą Mszą św. W dni powszednie w Czerwieńsku 15 min przed Mszą św. spowiada:

– w poniedziałek i wtorek – ks. Mariusz

– w środę i piątek – ks. Eugeniusz

– w czwartek i sobotę – ks. Proboszcz

W niedzielę możliwość spowiedzi 10 min przed każdą Mszą św.

9. W pierwszą sobotę października (7.10) odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna połączona z przekazaniem dla naszej diecezji relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Organizujemy z naszej parafii autokar, zapisy osób chętnych w zakrystii po Mszy św. Koszt wyjazdu ok. 40 zł.

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.