Ogłoszenia parafialne na niedzielę 24.09.2023 r.

1. Zeszłej niedzieli podczas zbiórki do puszek na nasz Parafialny Fundusz Remontowy zebrano:

– w Czerwieńsku: 1965 zł,

– w Nietkowie: 1505 zł. Bóg zapłać.

1. W środę 27.09 o godz. 18.45 po Mszy św. wieczornej w salce przy plebani w Czerwieńsku odbędzie się synodalne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy osoby chętne i zainteresowane.
  1. W czwartek po Mszy św. wieczornej w salce przy plebani w Czerwieńsku otwarte spotkanie modlitewne grupy charyzmatycznej, rozpoczęcie o godz. 18.40.
  1. W piątek święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  1. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7 szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę 1. Października:

– w Nietkowie na Mszę św. o godz. 13.30 po Mszy św. spotkanie,

– w Czerwieńsku na Mszę św. o godz. 19.00, po mszy św. spotkanie.

1. Uczestników autokarowej pielgrzymki do sanktuariów maryjnych 26 i 27 sierpnia zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w przyszłą niedzielę 1.X o godz. 17.00 w ogrodzie za plebanią w Czerwieńsku.
  1. Podczas Mszy św. przystępując do Komunii św. na stojąco przed przyjęciem Pana Jezusa – jeśli to możliwe – przyklękamy na jedno kolano wyrażając w ten sposób cześć i szacunek do Najśw. Sakramentu. Osoby, które przyjmują Komunię św. na klęcząco mogą skorzystać z ustanowionego obok klęcznika.
  1. Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się znajduje się tekst pt. „Vademekum wyborcze katolika”, warto się zapoznać.
  1. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela, dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.