Ogłoszenia parafialne na niedzielę 01.10.2023 r.

1. Uczestników tegorocznej autokarowej pielgrzymki do sanktuariów maryjnych zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe dzisiaj o godz. 17.00 w ogrodzie za plebanią w Czerwieńsku.

2. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7 szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy dzisiaj:

– młodzież z SP w Nietkowie na Mszę św. o godz. 13.30 po Mszy św. spotkanie,

– młodzież w Czerwieńsku na Mszę św. o godz. 19.00, po mszy św. spotkanie.

3. W miesiącu październiku zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych:

w Czerwieńsku – w dni powszednie – o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 18.30. Różaniec dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 16.00,

w Nietkowie – w niedzielę o godz. 8.30 oraz środy i piątki o godz. 17.30 (Mszy św. o 17.00).

4. Osoby, które chcą się włączyć w śpiew Akatystu zapraszamy na próbę – w poniedziałek 2.10 o godz. 18.45 w salce przy plebani w Czerwieńsku.

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej w salce przy plebani w Czerwieńsku. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W piątek – I-szy piątek miesiąca. Od 9.30 odwiedziny chorych w domach z Komunią św. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej:

– w Czerwieńsku od godz. 17.30

– w Nietkowie od godz. 16.30, potem Msza św. i różaniec o 17.30.

7. W sobotę 7 października pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna. Odjazd autokaru:

– w Laskach o godz. 7.35 przy krzyżu

– w Nietkowie o godz. 7.45 przy kościele

– w Czerwieńsku o godz. 7.55 na przystanku przy Rynku.

Prosimy o wpłatę należności za pielgrzymkę (40 zł).

8. Podczas Mszy św. przystępując do Komunii św. na stojąco przed przyjęciem Pana Jezusa – jeśli to możliwe – przyklękamy na jedno kolano wyrażając w ten sposób cześć i szacunek do Najśw. Sakramentu. Osoby, które przyjmują Komunię św. na klęcząco mogą skorzystać z ustanowionego obok klęcznika.

9. Zachęcamy Parafian do zamawiania intencji na Mszę św. na październik i listopad, jest możliwość także Mszy św. gregoriańskich. Stypendia mszalne są podstawowym utrzymaniem księży posługujących na parafii. W październiku w Nietkowie będzie dodatkowa Msza św. w piątki o 17.00.

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny (10 zł) oraz Gość Extra numer poświęcony Matce Bożej (14 zł).