XXVI Niedziela Zwykła 29.09.2024

1. Zeszłej niedzieli w zbiórce na powodzian zebrano w naszej parafii kwotę w wys. 9870 zł. Została ona przekazana na konto Funduszu Klęskowego Caritas naszej diecezji. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• w poniedziałek – św. Hieronima

• we wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

• w środę – św. Aniołów Stróżów

• w piątek św. Franciszka z Asyżu

• w sobotę – św. Faustyny Kowalskiej

3. We wtorek rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy:

w Czerwieńsku – w dni powszednie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorki o godz. 16.00,

w Nietkowie – w niedzielę o godz. 8.30 oraz w tym tygodniu w środę i w piątek po Mszy św. o godz. 17.00. Różaniec dla dzieci w środy o 16.30.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszę św. o godz. 18.00 w Czerwieńsku zapraszamy Przyjaciół Paradyża oraz ministrantów

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku w salce przy plebanii spotkanie grupy modlitewnej.

6. Odwiedziny chorych w domach z Komunią św.

– ks. Proboszcz w piątek od godz. 9.30

– ks. Tomasz w sobotę od godz. 9.30.

7. Spowiedź św. pierszopiątkowa:

– w Czerwieńsku w piątek od 17.30

– w Nietkowie w piątek o 16.30 (o 17.00 – Msza św.)

8. Ogłoszenie do Nietkowa: w piątek o godz. 17.00 w Domu Kultury w Nietkowie organizowany jest Dzień Seniora.

9. W sobotę pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna. Wyjazd autobusu: w Czerwieńsku o godz. 7.30 przy plebanii; w Nietkowie – g. 7.40 przy kościele; w Laskach – g. 7.50 przy krzyżu. Można się jeszcze zapisać na listę rezerwową.

10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na wyjazdowe nabożeństwo różańcowe do Wysokiego o godz. 16.00 przy krzyżu.

11. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 19.00 w Czerwieńsku zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas siódmych szkoły podstawowej. Po Mszy św. spotkanie.

12. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

13. W ostatnich dniach zagrożenia powodziowego byliśmy świadkami niezwykłego zaangażowania i solidarności całej społeczności naszej parafii i gminy. Dziękujmy sobie nawzajem. Szczególnie dziękujemy osobom, które organizowały prace i dostarczanie posiłków. Życzmy sobie, aby ta atmosfera odpowiedzialności, życzliwości i współdziałania nie znikła po powodzi, ale była obecna wśród nas na co dzień.