Ogłoszenia parafialne na niedzielę 3.10.2021 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

w poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu

we wtorek – św. Faustyny Kowalskiej

w czwartek – Matki Bożej Różańcowej

2. W miesiącu październiku zachęcamy do odmawiania różańca św. czy to w kościele, czy też w domu z rodziną. Nabożeństwa różańcowe:

w Czerwieńsku: w dni powszednie – o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 18.30.

Różaniec dla dzieci (1 dziesiątka) we wtorek i czwartek o godz. 16.00

w Nietkowie – w niedzielę o godz. 8.30, w środy o godz. 17.00 w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

3. Z okazji miesiąca różańcowego zapraszamy na wspólny śpiew Akatystu – starożytnej pieśni na głosy ku czci Bogarodzicy:

– w kościele w Nietkowie w sobotę 9.X o godz. 19.00 (o 18.00 próba w kościele)

– w kościele w Czerwieńsku w przyszłą niedzielę 10.X o godz. 18.15.

Każdy uczestnik przy śpiewie otrzyma świecę.

4. Osoby, które chciałyby pogłębić swoją wiarę zapraszamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary – składa się na nie 8. cotygodniowych spotkań z katechezą i rozważaniem fragmentu Pisma św. Pierwsze spotkanie dzisiaj w niedz. o godz. 18.00 w salce przy plebanii w Czerwieńsku, następne spotkania w środy o godz. 19.15 w parafii św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w Kościele w Polsce kolejny Dzień Papieski. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia fundujące stypendia dla młodzieży.

6. Zachęcamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele w Czerwieńsku w dni powszednie w godz. 9.00-17.30.

7. Od 1 października w polskich kinach można oglądać znakomicie zrobiony fabularny film pt. „Fatima”, opowiadający historię objawień Matki Bożej. Zachęcamy do obejrzenia.

8. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Ks. Dariusz Orłowski