Ogłoszenia parafialne na niedzielę 08.10.2023 r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych:

w Czerwieńsku – w dni powszednie – o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 18.30. Różaniec dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 16.00,

w Nietkowie – w niedzielę o godz. 8.30 oraz w środy i piątki o godz. 17.30 po Mszy św. o 17.00. Różaniec dla dzieci w Nietkowie w środy o godz. 16.45.

2. W czwartek po Mszy św. wieczornej w salce przy plebani w Czerwieńsku spotkanie modlitewne grupy charyzmatycznej praktykującej modlitwę uwielbienia.

3. W piątek 13.X kolejna piesza pielgrzymka na nabożeństwo fatimskie do Łężycy, ostatnia w tym roku. Zbiórka chętnych o 17.20 przy plebanii w Czerwieńsku. Po nabożeństwie uczestnicy zaproszeni są na wspólny poczęstunek.

4. Za tydzień w niedzielę 15.X, Kościół w Polsce przeżywać będzie  XXIII Dzień Papieski, pod hasłem „Cywilizacja życia”. W tym dniu odbędzie się także zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, którą nazywamy żywym pomnikiem Jana Pawła II. 

5. Za tydzień w Polsce będziemy wybierać naszych przedstawicieli do parlamentu: sejmu i senatu, udział w wyborach jest dowodem odpowiedzialności za losy naszej Ojczyzny, który nie powinien być nam obojętny. W piątek 13.10 o godz. 17.00 w Nietkowie Msza św. w intencji Ojczyzny i o mądrość dla Polaków.

6. Podczas Mszy św. przystępując do Komunii św. na stojąco przed przyjęciem Pana Jezusa – jeśli to możliwe – przyklękamy na jedno kolano wyrażając w ten sposób cześć i szacunek do Najświętszego Sakramentu. Osoby, które przyjmują Komunię św. na klęcząco mogą skorzystać z ustawionego obok klęcznika.

7. Zachęcamy Parafian do zamawiania intencji na Mszę św. szczególnie w dni powszednie, jest możliwość także Mszy św. gregoriańskich. Zamówiona ofiara Mszy św. to najskuteczniejsza modlitwa w intencji zarówno żyjących jak i naszych bliskich zmarłych. W październiku w Nietkowie jest także dodatkowa Msza św. w piątki o 17.00.

8. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Gość Extra numer poświęcony Matce Bożej (14 zł).