Ogłoszenia parafialne na niedzielę 30.10.2021 r.

1. Tydzień temu na tacę przeznaczoną na misję zebrano kwotę w wysokości 2394 zł. Natomiast na ofiary za cebulki tulipanów przeznaczone na wsparcie hospicjum w Zielonej Górze zebrano kwotę w wysokości 948 zł. Bóg zapłać.

2. Dziękujemy wszystkim, także młodzieży i dzieciom, którzy w październiku włączali się we wspólną modlitwę różańcową. Dzisiaj o godz. 18.30 w kościele w Czerwieńsku ostatnie już nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Jutro 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św.:

– w Czerwieńsku: o godz. 7.30 – w kościele i o godz. 14.00 – na cmentarzu z procesją

– w Nietkowie: o godz. 9.00 – w kościele i o godz. 11.00 – na cmentarzu z procesją.

4. We wtorek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Msze św.

– w Nietkowie o godz. 17.30

– w Czerwieńsku o godz. 18.30

5. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych z wypominek:

– w Nietkowie we wtorek i środę o godz. 17.00.

– w Czerwieńsku od wtorku do soboty o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 18.30

6. W piątek 5.XI wizyta u chorych od godz. 9.30 przed południem.

7. W piątek I-szy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św.

– w Nietkowie w godz. 16.30-17.00

– w Czerwieńsku w godz. 17.30-18.00

8. Kandydaci do bierzmowania w kl. 7 szkoły podstawowej w Nietkowie mają swoje spotkanie formacyjne o godz. 18.00 po Mszy św. w Domu Kultury w Nietkowie.

9. Od czwartku 28.X funkcjonuje Parafialny Punkt Pomocy Charytatywnej Caritas, mieści się on na piętrze Domu Kultury w Nietkowie. Można tam otrzymać pomoc materialną w postaci odzieży i obuwia. Punkt jest czynny we wtorki i środy w godz. 16.00-18.00.

10. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę publiczną w uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada, od południa) oraz w Dniu Zadusznym (2 listopada), możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. W roku 2021, podobnie jak w 2020, Penitencjaria Apostolska ogłosiła, że “odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad”.

11. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

12. Plan modlitwy za zmarłych z wypominek.

Czerwieńsk

Nietków

Proboszcz

Ks. Dariusz Orłowski