Ogłoszenia parafialne na niedzielę 19.11.2023 r.

1. Zeszłej niedzieli podczas zbiórki do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie zebrano w naszej parafii kwotę 2247 zł (w Czerwieńsku – 1448 zł, w Nietkowie – 799 zł). Bóg zapłać.

2. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w środę 22.XI o godz. 17.45 w Domu Kultury w Nietkowie. Na spotkanie zapraszamy także nowe osoby czy to z Czerwieńska, Lasek, czy Nietkowa, które chciałyby się zaangażować w działalność Caritas.

3. W środę obchodzimy wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Jest to okazja, aby złożyć życzenia naszym organistom panu: Adamowi i panu Dariuszowi oraz członkom chóru parafialnego. Niech św. Cecylia wyprasza im u Boga potrzebne łaski.

Najbliższa próba chóru parafialnego dzisiaj w niedzielę. o godz. 17.00 w salce przy plebanii w Czerwieńsku. Zapraszamy także nowe osoby, które lubią śpiewać.

4. W czwartek 23.XI po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku spotkanie modlitewne grupy charyzmatycznej.

5. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7c SP w Czerwieńsku oraz z kl. 7 SP w Nietkowie zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek 24.XI o godz. 18.45 w salce przy plebanii w Czerwieńsku.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na nasz Parafialny Fundusz Remontowy.

7. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w ulotki z planem rekolekcji adwentowych. Będą to rekolekcje także z myślą o osobach, których wiara osłabła i przestali chodzić do kościoła. Chodzi o to, abyśmy poczuli się wezwani, aby takie osoby zaprosić na te rekolekcje wręczając im ulotkę i zachęcając do udziału swoim słowem. Proszę także o modlitwę w intencji rekolekcji np. podejmując się adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele w Czerwieńsku.

8. Przed świętami Bożego Narodzenia w pt. 15.XII odbędzie się nasza parafialna wigilia dla osób starszych i samotnych. Jeżeli ktoś z Parafian w swoim sąsiedztwie zna takie osoby, które można by zaprosić na wigilię to prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii podając ich imię, nazwisko i ewentualnie kontakt telefoniczny, albo samemu powiadomić o tej inicjatywie i zapytać o chęć udziału.

9. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.