Mszą świętą o godz. 17:00 rozpoczęła się coroczna Wigilia dla naszych parafian. Większość z zaproszonych przybyła do kościoła parafialnego, aby rozpocząć od spotkania z Jezusem podczas Eucharystii.

Po jej zakończeniu pozostała część wigilii miała miejsce w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwieńsku. Zaproszeni zastali tam suto zastawione stoły i miłą, rodzinną atmosferę. Wigilie te mają swój niepowtarzalny klimat i dlatego każdego roku chcą się wzajemne spotykać na krótko przed Bożym Narodzeniem.

Aby to wszystko mogło się zadziać, potrzeba zaangażowania wielu ludzi. Kolejny raz młodzi ludzie z naszej parafii wspierani przez młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły w Zielonej Górze, koordynowani przez Panią Istienę pokazali, jak wiele można zdziałać we wspólnocie. W zorganizowanie tego przedsięwzięcia oprócz młodzieży zaangażowali się gospodarze naszej Gminy na czele z Burmistrzem Piotrem Iwanusem oraz Przewodniczącym Rady Miasta – Krzysztofem Smorągiem. Nad wszystkim czuwała dyrektor MGOK, Pani Jolanta Matuszkiewicz. Ważnym gościem, który od kilku lat wspiera wspólnie z żoną był Pan Krzysztof Romankiewicz – Starosta Zielonogórski. Oczywiście na sali nie mogło zabraknąć naszych księży: ks. Dariusza, ks. Mariusza i ks. Eugeniusza.

Na początku, z tradycyjnymi jasełkami wystąpiły dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej. Były życzenia, łamanie opłatkiem i wspólne kolędowanie. Widząc radość i wzruszenie na twarzach osób, które były obecne, daje to ciągle sygnał, że warto. Warto się angażować. Przełamywać siebie dla innych. A to wszystko w duchu wiary w Tego, na Którego czekamy. Zwłaszcza teraz, pod koniec Adwentu.

Galeria

Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czerwieńsku