Wczoraj wieczorem w czwartek 21.03 odbyło się wspólne parafialne wyjście do kina na film The Chosen (Powołani) nazwanym “ewangelizacyjnych serialem wszech czasów”. Była to kinowa wersja serialu wyświetlanego wcześniej w telewizjach wielu krajów, także w Polsce. Sala kina w zielonogórskim Focusie zgromadziła ok. 100 osób w tym aż 80 z naszej parafii św. Wojciecha w Czerwieńsku. Ci co skorzystali z zaproszenia na pewno się nie zawiedli. Zobaczyliśmy ekranizację wielu scen z Ewangelii pokazanych z wielką dbałością ich rzeczywistych przebiegów osadzonych w realiach Ziemi św. sprzed 2 tys. lat. Była to kolejna okazja usłyszenia Dobrej Nowiny o zbawieniu jakie przyniósł Jezus przekazana współczesnymi środkami wyrazu może bardziej trafiającymi do współczesnego człowieka. Dziękuję wszystkim, którzy byli obecni w sali kinowej.

Ks. Darek

Galeria