Podczas tegorocznej Pasterki w kościele parafialnym w Czerwieńsku można było ucieszyć się tym, że w kościele jest nas wielu. Pełne ławki w kościele, zarówno w głównych nawach, jak i na chórze. Może to znaczy, że czas Adwentu był dla nas pełen łaski…?

W dobrym, a nawet podniosłym, duchu mogliśmy przeżyć tę uroczystą Eucharystię. A pomagała nam w tym dekoracja kościoła, bardzo liczna służba liturgiczna, zaangażowanie świeckich w czytanie, niesienie darów, a także śpiew naszego parafialnego chóru. Jak mogliśmy się dowiedzieć od naszego organisty – Pana Adama Łuszczaka – chór otrzymał oficjalną nazwę – ADALBERTUS – czyli Wojciech.

Po raz pierwszy, składanie życzeń po Pasterce objęło tak wielką ilość wiernych obecnych na Mszy świętej. Był opłatek, życzenia, uśmiechy, życzliwość.

I to jest piękny obraz pokazujący, że nie zamknęliśmy się w wirtualnym świecie, ale jeszcze możemy i chcemy tworzyć relacje ludzkie, osobowe.

Zapraszam do Galerii, gdzie zamieszczam zdjęcia z Pasterki, którą przeżywaliśmy w kościele parafialnym i na kanał YouTube, aby wysłuchać Kolędy zaśpiewanej przez chór i homilii wygłoszonej przez ks. Dariusza Orłowskiego.