Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej w Europie z okazji 100-lecia objawień w Fatimie

Z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich 11 stycznia 2017 r. Ojciec św. Franciszek w Watykanie pobłogosławił sześć figur Niepokalanego Serca Maryi i posłał je na sześć kontynentów. Jubileuszową peregrynację prowadzi Międzynarodowe Przymierze Świętej Rodziny (The Alliance of the Holy Family International – AHFI) z pomocą organizacji Human Life International, promującej ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Celem peregrynacji jest przypomnienie światu naglącego wezwania Matki Bożej o modlitwę i wynagrodzenie za grzechy. Papież Franciszek ogłosił łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, która towarzyszy peregrynacji.

Międzynarodowe Przymierze Świętej Rodziny jest powstałym w 1990 r. i mającym swe oddziały w 104 krajach światowym katolickim ruchem rodzinnym, który propaguje nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz praktykę zwaną Komunią wynagradzającą jako styl życia. Komunia wynagradzająca polega na codziennej modlitwie różańcowej, regularnym przystępowaniu do sakramentu pokuty i pojednania, przyjmowaniu Komunii podczas Mszy św. (jeśli to możliwe, codziennie) oraz na codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Członkowie AHFI są przekonani, że rodziny, które podejmują te cztery elementy życia chrześcijańskiego, są prowadzone drogą do świętości.

Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

  • Koordynator diecezjalny: ks. Andrzej Skoblicki, Maszewo, tel. 794 270 589
  • Termin: 8 września – 8 października 2017
  • Do diecezji razem z Figurą Niepokalanego Serca Maryi przyjedzie międzynarodowa ekipa misjonarzy AHFI, w skład której wchodzą osoby konsekrowane i świeccy.

Terminarz nawiedzenia diecezji

8.09     Maszewo

9.09     Krosno Odrzańskie

10.09   Maszewo

11.09   Gorzów, św. Józefa

12.09   Sulęcin

13.09   Skwierzyna

14.09   Gorzów, Pierwszych Męczenników Polski

15.09   Strzelce Krajeńskie

16.09   Drezdenko, Przemienienia Pańskiego

17.09   Międzyrzecz, Pierwszych Męczenników Polski

18.09   Babimost

19.09   Świebodzin, Miłosierdzia Bożego

20.09   Wschowa, św. Królowej Jadwigi

21.09   Zielona Góra, Ducha Świętego

22.09   Szprotawa, Wniebowzięcia NMP

23.09   Głogów, Miłosierdzia Bożego

24.09   Otyń

25.09   Grodowiec

26.09   Głogów, NMP Królowej Polski

27.09   Żagań, Wniebowzięcia NMP

28.09   Żary, Najświętszego Serca Pana Jezusa

29.09   Lubsko, Najświętszego Serca Pana Jezusa

W tej parafii w dniach 29.09-1.10 odbędą się rekolekcje, które poprowadzi o. Edgardo Arellano z Filipin, sekretarz Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów.

2.10 – Sulechów, św. Stanisława Kostki

3.10 – Nowa Sól, św. Józef

4.10 – Z-GWSD Paradyż

5.10 – Jordanowo

6.10 – Zielona Góra, św. Urbana

7.10 – Rokitno

Diecezjalne obchody 100. rocznicy Objawień Fatimskich

Program nawiedzenia parafii

  • Początek celebracji – godz. 17.00
  • W programie modlitwa różańcowa, Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu (lub procesja fatimska), możliwość spowiedzi. W zależności od parafii – nocna adoracja.
  • Podczas modlitwy różańcowej wierni będą mogli przed Figurą złożyć własną różę na znak dziękczynienia lub prośby, a po Mszy św. chętni będą mogli przyjąć szkaplerz.