W dniu 13 maja 2021 roku – po kilkuletniej przerwie – udało się zorganizować pieszą pielgrzymkę na czuwanie fatimskie do kościoła w Łężycy. Oprócz grupy liczącej ponad 30. pielgrzymów, która szła pieszo, samochodami dojechało kilkanaście osób, co dało silną reprezentację naszej parafii. Ze śpiewem na ustach, w bardzo dobrej pogodzie szczęśliwie pokonaliśmy drogę i kilka minut przed 19,00 dotarliśmy na miejsce, czyli do kościoła w Łężycy. Najważniejszą częścią uroczystości była Msza święta, której przewodniczył proboszcz naszej parafii – ks. Dariusz Orłowski w koncelebrze z dziekanem naszego dekanatu, ks. Zygmuntem Zimnawoda. Przy ołtarzu nie zabrakło Pawła i Bartka. Po Mszy św. odmówiliśmy wspólnie różaniec i po procesji dookoła kościoła i odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego pątnicy rozjechali się do domów  przygotowanym transportem samochodowym.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i uczestnictwo, a także pomoc w powrocie do domów. Liczymy, że kolejne pielgrzymki przyciągną jeszcze liczniejszą grupę naszych parafian. Co miesiąc, do października, planowane są kolejne wyjścia. Zapraszamy.

Galeria