Sobota. Wczesna godzina poranna. A my już w drodze. Nastroje, pogoda i nastawienie są bardzo pozytywne. Dwa autokary pokonują kolejne kilometry, abyśmy podczas pielgrzymki poznać siebie wzajemnie, ale też może trochę bardziej przybliżyć się do Boga.

Pierwszym przystankiem na trasie była Legnica, gdzie nawiedziliśmy kościół św Jacka, w którym miał miejsce Cud Eucharystyczny. Dla wielu z nas, ten czas zatrzymania, słowa, ks. proboszcza tej parafii kolejny raz pobudziły nas do właściwego postrzegania Ciała Jezusa, który nam się daje podczas przyjęcia komunii świętej podczas każdej Eucharystii.

Następnie, zgodnie z planem dotarliśmy do Wambierzyc. Najważniejszego miejsca dzisiejszego dnia. Bazylika, monumentalna budowla na szczycie schodów, robi wrażenie. Msza św, którą mogliśmy tu przeżyć, była momentem niezwykle ważnym. Zwlasza, że wcześniej słuchaliśmy o Cudzie Eucharystycznym. A teraz mogliśmy doświadczyć bliskości Boga w komunii z każdym z nas, przyjmującym go w Jego Ciele.

Pamiątkowe zdjęcie całej grupy na schodach przed bazyliką, ruchoma szopka, możliwość wędrowania po dróżkach Kalwarii. To wszystko, realizowane zgodnie z planem wyraźnie nam pokazuje, że da się pogodzić wysiłek, z przyjemnością, zwłaszcza na chwałę Pana.

Dzisiejszy dzień kończyliśmy w Dusznikach Zdrój, gdzie zostaliśmy zakwaterowani, zjedliśmy obiadokolację. Po odpoczynku, spotkaliśmy się na łonie natury, gdzie przy śmiechu, piosenkach i rozmowach mogliśmy się lepiej poznać budując wspólnotę. Jako ostatni punkt dnia, był spacer po parku zdrojowym z pokazem podświetlanej fontanny.