W marcowym numerze miesięcznika :U Nas” mamy trochę inną formę treści, które zostały zamieszczone. Tym razem, zamiast kroniki historycznej, jest propozycją na kwiecień. Czytając dowiemy się o planach na przyszłość.

Wiosenne wydarzenia w parafii p.w. św. Wojciecha w Czerwieńsku

Nadchodzi wiosna. Budząca się do życia przyroda również w nasze serca wlewa nową nadzieję i pozytywnie wpływa na poprawę samopoczucia. Bardziej chce się żyć i pojawia się chęć do większej aktywności. Tegoroczna wiosna także w parafii św. Wojciecha w Czerwieńsku zapowiada się bogata w różnego rodzaju wydarzenia duszpasterskie. Niektóre z nich chciałbym więc przedstawić mając nadzieję, że wiosenny entuzjazm skłoni Czytelników „U nas” do zainteresowania i skorzystania z tych propozycji.

Pierwszą jest tzw. Kurs Alpha – to cykl interaktywnych spotkań, w trakcie których swobodnie odkrywamy podstawy chrześcijańskiej wiary. Wykłady zostały tak skonstruowane, by zachęcić do dyskusji i odkrywania wiary w przyjaznej, otwartej i swobodnej atmosferze. Można zadać każde pytanie i włączyć się do dyskusji na tyle na ile się chce. Całość składa się z 11. cotygodniowych sesji.

Każde spotkanie obejmuje wspólny posiłek, wykład i dyskusje na zakończenie, podczas której można podzielić się własnymi przemyśleniami. Alpha rusza tuż po świętach w środę 3 kwietnia br. o godz. 19.00 w Zespole Szkół w Czerwieńsku przy ul. Zielonogórskiej 43 B. Dobrze byłoby chęć udziału zgłosić wcześniej u ks. proboszcza

We wtorek 23 kwietnia obchodzimy w Kościele wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Wojciecha patrona parafii w Czerwieńsku. Jest to więc dzień odpustu parafialnego. W tym roku składa się z trzech części: o godz. 17.30 w kościele – wykład p. Daniela Koteluka i p. Przemysława Góralczyka o budowlach sakralnych w Czerwieńsku; Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. Marka Kidonia poprzedniego proboszcza; po Mszy św. Parafianie przygotowują otwarty piknik w ogrodzie za plebanią przy ul. ks. L. Muchy z poczęstunkiem dla wszystkich.

Trzecia propozycja związana jest z obchodzonym w tym roku w naszej diecezji jubileuszem 50-lecia Ruchu Światło-Życie, zwanym także Oazą. W przeciągu tego czasu wiele osób zawdzięcza swoją chrześcijańską formacje Oazie poprzez uczestnictwo: czy to w grupach parafialnych, czy też w wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Również w parafii p.w. św. Wojciecha w Czerwieńsku wiele osób zetknęło się z tym Ruchem, szczególnie gdy proboszczem był śp. ks. Zygmunt Lisiecki zaangażowany moderator oazy. Obchody jubileuszu są okazją do wspomnień i wdzięczności. Chcielibyśmy więc za- proponować spotkanie, które byłoby do tego okazją, odbędzie się ono w sobotę 27 kwietnia (16.00 Msza św. w kościele w Czerwieńsku, 17.00 – agapa w ogrodzie za plebanią).

Do zobaczenia Ks. Dariusz Orłowski

https://bip.czerwiensk.pl/144/Miesiecznik_Czerwiensk_-_U_nas/