Punkt pomocy charytatywnej w Nietkowie
W czwartek 28 października bieżącego roku miało miejsce ważne wydarzenie w naszej parafii, mianowicie w Nietkowie został otworzony punkt pomocy charytatywnej Caritas. Mieści się on na piętrze Domu Kultury przy ul. Kościuszki w Nietkowie tuz obok kościoła. Można w nim otrzymać pomoc rzeczową w postaci ubrań, obuwia oraz wszelkiej odzieży pochodzącej z ofiarowanych darów. Punkt prowadzony jest przez osoby zaangażowane w Zespole Caritas przy parafii św. Wojciecha w Czerwieńsku i otwarty jest we wtorki i środy w godz. od 16.00 do 18.00. Osoby, które znajdują się w jakiejkolwiek potrzebie – nie tylko związanej z brakiem odzieży, ale także innych potrzeb materialnych – niewątpliwie znajdą tam przychylne przyjęcie i pochylenie się nad swoją troską. Zapraszamy do korzystania. Ks. Dariusz Orłowski
Punkt Pomocy Charytatywnej
przy parafii św. Wojciecha w Czerwieńsku oferuje pomoc rzeczową (odzież, obuwie) i inne formy pomocy materialnej. Punkt czynny jest we wtorki i środy w godz.16.00 -18.00 Nietków, Dom Kultury ul. Kościuszki (obok kościoła)
Jesteś w potrzebie? Zgłoś się!

Likwidujemy bariery
W sobotę, 13 listopada 2021 roku, po ponad dwóch miesiącach prac zastał zakończony II etap robót związanych z umożliwieniem wjazdu do kościoła osobom z wózkarni dziecięcymi, na wózkach inwalidzkich oraz wszystkim tym, którym łatwiej wejść po pochylni, niż p schodach.
Prace podzielone zostały podczas planowania na 3. etapy: I etap – zniwelowanie stopnia z kostki brukowej leżącego bezpośrednio przed schodami prowadzącymi do kościoła i wykonanie podjazdu z kostki od strony żłobka; II etap – wykonanie i zamontowanie podjazdu z blachy – ocynkowanej, pomalowanej proszkowo i pokrytej matą antypoślizgową na bazie włókna szklanego i żywicy z zatopionym korundem; III etap— podniesienie i wyprofilowanie pozostałych schodów, tak aby po opadach woda swobodnie spływała na ulicę. Pierwszy etap udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu sil i środków p. Mariana i p. Waldemara oraz cierpliwości ich żon. W realizację drugiego etapu zaangażował się właściciel Zakładu Ślusarskiego z Wysokiego, p. Mieczysław Dekiert, który razem z bratem – Janem, aktywnie działał, aby to przedsięwzięcie było wykonane solidnie i bezpiecznie. Realizacja trzeciego etapu planowana jest na wczesną, wiosnę. I do tych prac zaproszeni są mężczyźni, którzy chcą poświęcić swój czas i talenty dla przymnożenia korzyści naszej wspólnocie parafialnej.

Waldemar Napora

Gazetka UNAS Nr 352 listopad 2021′ (PDF, 2.3 MiB)Data ogłoszenia do BIP: 2021-11-15 | Data wytworzenia informacji: 2021-11-15