Dzisiaj miała miejsce też plenerowa DK. W Laskach poprowadził ją ks. Proboszcz. Wychodząc spod krzyża, wędrując po miejscowości, aby wrócić pod krzyż – miało to swoją wymowę – w życiu krzyż jest naszym nieodłącznym elementem. Z nim rozpoczynamy życie, z nim wędrujemy, aby z nim nasze ziemskie życie zakończyć. Ważne żeby był on dla nas wyniesieniem – jak Jezusa, a nie poniżeniem, które nic nam nie da – tylko ból i nędzę.

jak widzimy na załączonych zdjęciach, sporo osób wybrało taką formę głoszenia Chrystusa ukrzyżowanego. Zwłaszcza, że formalnie była to pierwsza taka droga krzyżowa w Laskach. Oprócz tego, że szło wiele osób, to również wielu z idących włączyło się w odczytanie rozważań poszczególnych stacji. Niemałym przeżyciem było przeczytanie tekstu pisanego językiem Braila przez niewidomą Wiktorię.

Oby idący za krzyżem, ale i pozostali mieszkańcy w tym symbolu zobaczyli Miłość, która z krzyża woła o pokój i miłość na ziemi. “Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem” (J 13, 34-35)

Galeria