Są różne pielgrzymki. I nie jest istotne, którą formę wybierzemy, ważne jest, aby się zdecydować złożyć swoje zaufanie w Bogu i wyruszyć. Pielgrzymka parafialna, kieruje się zupełnie innymi zasadami, ale ma jedną ważną zaletę – możemy poznawać się bliżej z ludźmi, z którymi – mimo, że jesteśmy blisko – nie zawsze się znamy i z którymi będziemy stykali się w naszej wspólnej przestrzeni wiary.

Minęło kilka dni. I może jest to dobry czas pewnych podsumowań, refleksji. Przed wyjazdem zastanawialiśmy się z żoną, czy jechać w te miejsca, zwłaszcza, że są to tereny, które często odwiedzamy. I przeważyło to, o czym wspomniałem wcześniej – w indywidualnych wyjazdach, nie ma budowania wspólnoty. I kolejny raz, stwierdzamy, że było warto tego się podjąć. Każdy kolejny kilometr i każde kolejne miejsce, kościół, pokazywały, że jest nam do siebie coraz bliżej.

Zaangażowanie, którego się podjęliśmy, aby nam wszystkim było bezpiecznie i dobrze ze sobą, a zwłaszcza uśmiechy pielgrzymów, ich pytania i wspólne rozmowy i modlitwy były najlepszym dowodem na to, że kościół jednoczy się też w takich wyjazdach. Rewelacyjny pomysł proboszcza i forma spotkania integracyjnego – chyba wszyscy to przyznają – był bardzo pobudzający, integrujący i wesoły.

Możemy to wszystko przypominać sobie oglądając filmiki z tej pielgrzymki. Możemy też zajrzeć do Galerii i przeglądając zdjęcia wspominać miejsca, ludzi, przeżycia: Cud Eucharystyczny, Bazylikę w Wambierzycach, Duszniki Zdrój, Szczeliniec Wielki, Kudowa Zdrój z Kaplicą Czaszek i jako swoiste podsumowanie Bazylika w Bardzie Śląskim, gdzie po raz pierwszy byliśmy świadkami przeniesienia figurki z ołtarza do ludu i umożliwienie nam bezpośredniego dotyku i zjednoczenia w modlitwie.

Poniżej przedstawiamy klika świadectw wyrażonych drugiego dnia pielgrzymki podczas drogi powrotnej:

Galeria

Początek pielgrzymki, relikwie CIAŁA PAŃSKIEGO dały dużo do przemyślenia. Wambierzyce Sanktuarium KRÓLOWEJ RODZIN, po spokojnym obejrzeniu i wysłuchaniu przewodnika, robi wrażenie. Spotkanie po sobotniej obiadokolacji, wspólne MSZE ŚW. kolejna wyprawa na szczyt Szczelińca (wyzwanie), Kaplica Czaszek, a teraz Bardo również zostanie w pamięci i jest dla mnie ważne, szczególnie dlatego, że we wszystkim uczestniczył mój mąż. POZDRAWIAM🥰 – Dorota

W ramach osobistego podsumowania 🥰mam za sobą dwa dni wśród radosnych, życzliwych ludzi. Dwa dni pełne przemyśleń, modlitwy, wewnętrznych wzruszeń….nawet łez Takie chwile utwierdzają mnie w tym, że Bóg jeszcze nie zwatpił w człowieka, że jesteśmy żywym, radosnym dowodem jego miłości. Dziękuję Wszystkim za wszystko. Mamy dobrego Gospodarza, szanujmy Go i wspierajmy!🥰 Muszę jeszcze dopowiedzieć jedna bardzo ważną informację -obiecałam 🥰ta pielgrzymka jest wyjątkowa jeszcze pod jednym bardzo ładnym😊 względem…poznałam wyjątkową osobę….ściskam Cię mocno Istienko….bo o Tobie mowa 🥰- Iweta

Jestem bardzo szczęśliwa że wzięłam udział w tej pielgrzymce . Dostarczyła mi ona wielu przeżyć zarówno duchowych jak i radosnych. Wspaniałe były Sanktuaria które odwiedziliśmy a dzięki księdzu Proboszczowi i Waldkowi mogliśmy otworzyć swe serca na Pana Boga i Maryję. Tego potrzeba nam wszystkim. Jesteśmy chrześcijanami a tak dużo nam potrzeba żeby być gorącymi chrześcijanami. W pielgrzymce mieliśmy również bardzo wesoły wieczór na którym wszyscy bardzo się zabawiliśmy. Dziękuję wszystkim za dobre serca i miłe spędzenie pielgrzymki.
A Waldkowi który przygotował ostatni Różaniec,( podczas tej pielgrzymki) SZCZEGÓLNIE gdyż JEGO rozważania uczą mnie jak mam rozmawiać z Panem Bogiem, Maryją i Duchem Świętym. Dziękuję również wszystkim Panom którzy tak pięknie prowadzili ten Różaniec. Zachęcam wszystkich parafian żeby w przyszłości brać udział w naszych parafialnych pielgrzymkach a ksiądz Proboszcz obiecał że będą. – Mariola

Same cudowności 😇. Pan daje tak wiele..za odrobinę, trzeba wreszcie przyjąć..co dla nas przygotował 🤗. Możemy być mocarzami 💪🏻😘 – Lucyna

Dziękuję wszystkim pielgrzymom za cudowne 2 dni, za wspólne chwile pełne zadumy, modlitwy, niecodziennych emocji i wzruszeń, za każdą łzę radości, że mogłam być w tych przepięknych, polskich Sanktuariach, w tak wspaniałym towarzystwie. Dziękuję za wspólne śpiewy i rozmowy… które utwierdzają mnie, że wokół jest dużo dobra. Obdarzajmy się nim! DZIĘKUJĘ !!!🥰🙏❤ – Dorota

Jestem szczęśliwa, że wzięłam udział w tej pielgrzymce☺️odwiedziłam przepiękne Sanktuaria i miejsca😍
Obejrzenie Relikwii Ciała Pańskiego poruszyły mnie i pobudziły do przemyśleń.
Dziękuję wszystkim którzy brali udział w pielgrzymce jesteśmy jedną wielką Rodziną Bożą i parafialną🥰 – Anna

Bardzo dziękuję za wspaniałe dwa dni spędzone razem na modlitwie, zwiedzaniu i podziwianiu – stworzenia pięknych widoków.
Chciałabym powiedzieć że bardzo wywarła na mnie wrażenie kaplica czaszek. Piękna a równocześnie trochę przerażająca, przytłaczająca. A tak ogólnie było wspaniale.
Dobrze że jesteście..
Ks. proboszczu, Istiena, Waldek i Ala a i Kornelia dziękuję za wszystko – Elżbieta

Pielgrzymka to szukanie odkrywanie drogi do Boga .Dziękuję za piękne przeżycia i za to że jesteście – Ewa

Pragniemy serdecznie podziękować za wspaniałą pielgrzymkę i wspaniałe przeżycia duchowe. Brakuje słów by wyrazić ogromną wdzięczność organizatorom w szczególności ks. Dariuszowi za wspaniałą organizację i duchową opiekę. Nie zapomnimy cudowne miejsca ich historię i niesamowite widoki. Towarzyszyła nam cudowna atmosfera jedności, wspólnoty i serdeczności. Pozdrawiamy Was serdecznie . 🙂👋 – Lucyna