Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w tym roku, oparte o List św. Pawła do Rzymian poświęcone było tematowi powszedniego zepsucia ludzkości. Temat niełatwy, ale pokazujący, że bez zdania sobie sprawy z istnienia piekła, może taki koniec i nam przypaść. Bóg szanuje naszą wolną wolę. A szatan na różne sposoby nami manipuluje. I jeśli, podobnie jak ludzie uzależnieni, nie określimy naszej grzeszności, możemy się zachłysnąć pozorami. I w konsekwencji obudzić się nie przy Bogu, ale daleko od Niego.

Pomocą może nam posłużyć cytowany 741 pkt Dzienniczka s. Faustyny. Zajrzyj. Przeczytaj. Żyj świadomie. I świadomie uznaj swoją grzeszność. I walcz. O zbawienie duszy swojej. A jak już będziesz na dobrej drodze, powalcz o dusze innych.

Wszak, jeśli widząc grzech brata swojego, upomnisz go – ocalisz swoją duszę, a może i jego.

A swoją drogą, ciekawe, że kolejne spotkanie Kręgu zaczyna się w blasku świec. Może, jak wskazał ks. Darek – Pan Bóg chce nam oświetlać życie nie zawodnym światłem widzialnym, ale swoim Boskim światłem Słowa, które ma nas oświecać. I nie tylko nas, ale przez nas – świat, w którym żyjemy, naszych bliskich, sąsiadów, współpracowników. I tych wszystkich, których na naszej drodze stawia Pan.