Podczas Mszy świętych o godz. 9:00 w Nietkowie i o godz. 10:30 w Czerwieńsku parafianie żegnali ks. Mariusza. I chociaż oficjalnie zakończy u nas posługę w dniu 25.08.2024, to, ze względu na parafialną pielgrzymkę, która w tym roku została już wcześniej zaplanowana, z tygodniowym wyprzedzeniem wielu parafian wyraziło słownie i wyciągniętą do uścisku ręką swoje podziękowanie i sympatię dla naszego wikariusza.

Jak możemy zobaczyć na zdjęciach z Nietkowa, które wykonała i przesłała Joanna Maskiera oraz na filmiku z kościoła w Czerwieńsku, te kilka lat było ważnym czasem zarówno dla naszej parafii, jak i dla księdza Mariusza.

Dziękując mu za wspólnie przeżyte lata, za podejmowane dialogi (nie tylko te w kościele, ale jak sam często mówił – również na ulicach i w sklepach naszych miejscowości), za nie zawsze ugłaskane kazania, życzymy w kolejnej parafii spotkania ludzi życzliwych, ale też wymagających. Po to, aby móc się coraz bardziej rozwijać i poszukiwać wspólnej drogi z tymi, do których zostaje posłany.

Galeria

Zapraszamy do parafialnego kanału YouTube, aby obejrzeć film z pożegnania w Czerwieńsku.