Trzeci dzień Rekolekcji. Dzień, który jest chyba najbardziej “wzruszającym” dniem. Uczestnicy, którzy dzień wcześniej aktywnie przepracowali wskazane przez ks. Łukasza fragmenty Pisma Świętego, tego dnia dzielą się swoimi przeżyciami. Świadectwa te, zarówno osobom je przedstawiającym, jak i osobom słuchającym pozwalają inaczej spojrzeć na to, na co wcześniej patrzyliśmy zwyczajnie. Święty Piotr – święty czy zwyczajny? Po takich dniach postrzeganie świętości jest zupełnie inne.

W związku z tym, że niedawno były mikołajki, Mikołaj dotarł również do uczestników Rekolekcji przynosząc na ręce ks. Łukasza paczuszkę. Radości, zaskoczenia i śmiechu było co niemiara.

Poniżej prezentujemy świadectwo jednej z uczestniczek. Takie na gorąco.

Na rekolekcjach biblijnych byłam 2 razy,
“Spotkanie Jezusa ze św. Piotrem”, Ewangelię Łk 5. 1-11, słyszałam wiele razy, a mimo to pragnęłam spotkać się z ludźmi i rozmawiać o tym wydarzeniu. Przygotowane materiały przybliżyły nam wiele szczegółów, o których Biblia nie mówi. Ks. Łukasz – rekolekcjonista podpowiedział, aby spojrzeć na św. Piotra w 3 aspektach, w doświadczeniu:
1. miłości
2. słabości
3. ponownym powołaniu
Chce być “dobrym człowiekiem”, ale wychodzi różnie. Uczestnictwo w tych rekolekcjach roznieciło mój węgielek wiary do małego płomyka. Jezus i św. Piotr motywują mnie “Nie bój się”. Spróbuję obawy zmieniać w pewność i zmieniać się w dobrego człowieka. Dziękuję ks. rekolekcjoniście, wszystkim uczestnikom, za miłą atmosferę, życzę zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i spotkania na kolejnych rekolekcjach.
Anna z Głogowa.

Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na następne Rekolekcje. Jest to czas, który przemienia. Ale o tym każdy musi przekonać się osobiście.

Zdjęcia z całego wydarzenia dostępne w Galerii.