Świadectwa uczestników

Świadectwo 1.

Na rekolekcjach biblijnych byłam 2 razy,
“Spotkanie Jezusa ze św. Piotrem”, Ewangelię Łk 5. 1-11, słyszałam wiele razy, a mimo to pragnęłam spotkać się z ludźmi i rozmawiać o tym wydarzeniu. Przygotowane materiały przybliżyły nam wiele szczegółów, o których Biblia nie mówi. Ks. Łukasz – rekolekcjonista podpowiedział, aby spojrzeć na św. Piotra w 3 aspektach, w doświadczeniu:
1. miłości
2. słabości
3. ponownym powołaniu
Chce być “dobrym człowiekiem”, ale wychodzi różnie. Uczestnictwo w tych rekolekcjach roznieciło mój węgielek wiary do małego płomyka. Jezus i św. Piotr motywują mnie “Nie bój się”. Spróbuję obawy zmieniać w pewność i zmieniać się w dobrego człowieka. Dziękuję ks. rekolekcjoniście, wszystkim uczestnikom, za miłą atmosferę, życzę zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i spotkania na kolejnych rekolekcjach.

Anna z Głogowa.
Świadectwo 2.

Szczęść BOŻE
Z całego serca dziękuję, że mogłam uczestniczyć w rekolekcjach biblijnych.
Późnym wieczorem wróciłam do domu, mówiąc do mojego syna „jak dobrze, że poszłam na rekolekcje i że jestem szczęśliwa stwierdzając, że tegoroczne rekolekcje bardzo radośnie dotarły do mojego serca”.
Byłam na poprzednich spotkaniach biblijnych, które również były bardzo pouczające, ale właśnie dzisiejsze – dotyczące świętego Piotra – uradowały moje serce.
Zdałam sobie sprawę, że przecież św. Piotr był takim samym, grzesznym człowiekiem, jak ja, a mimo wszystko został wybrany przez Pana Jezusa na pierwszego papieża, który został świętym.
Cieszę się, że znowu naładowałam swoje duchowe akumulatory i wiem, że Panie Boże, byłeś, jesteś i mam nadzieję, że będziesz w moim skromnym życiu.
Serdecznie pozdrawiam życząc
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Grażyna z Czerwieńska

Świadectwo 3.

W dniach 06-08.12.2019 r. byłem uczestnikiem rekolekcji biblijnych w Czerwieńsku. Od strony technicznej wspaniała organizacja tych rekolekcji. Cudowni ludzie, na czele z księdzem Łukaszem. Jeżeli chodzi o doznania duchowe to bardzo przybliżyłem się do Pana Boga. „Nie bój się…” Tak, teraz coraz mniej boję się spotkania z Panem po mojej cielesnej śmierci. Dotarło do mnie po tych rekolekcjach, że jeżeli Pan Jezus zbudował kościół swój na Piotrze, grzesznym człowieku tak jak ja, to i mnie kiedyś przyjmie z otwartymi ramionami w niebie. „Nie bójcie się, wypłyńcie na głębię”!

Damian Twardowski

Świadectwo 4.

Uczęszczając na spotkania biblijne i biorąc udział w rekolekcjach, czytając i rozważając codziennie Pismo Święte, poczułam potrzebę i chęć w poznawaniu Pana Boga coraz głębiej. A każda Msza św. mnie w tym umacnia.

Uczestnik 1.

Świadectwo 5.

Szczęść Boże.

Rekolekcje Biblijne “Spotkanie Jezusa ze św. Piotrem” uświadomiły mi, że warto i trzeba walczyć z własnymi słabościami. Niewiele brakowało, a nie wzięłabym w Nich udziału, ale dzięki rodzinie udało mi się na Nie dotrzeć. Jestem bardzo szczęśliwa, że dzięki ks. Łukaszowi i pozostałym uczestnikom Rekolekcji, udało mi się zbliżyć do Boga i otworzyć na drugiego człowieka. Uświadomiłam sobie jak duże znaczenie ma dla mnie “Słowo Boże”, jak trudna i wielowymiarowa jest Jego interpretacja. Postać św. Piotra pokazana przez ks. Łukasza pozwoliła mi zrozumieć, że każdy ma prawo popełniać błędy, ale najważniejsze, to zaufać Jezusowi, przez co łatwiej będzie Nam dążyć do doskonałości. W
każdym człowieku należy dostrzegać dobro. Pozwolić Mu popełniać błędy, gdyż tylko Pan Bóg może nas rozliczać. Skoro Pan Jezus zbudował Kościół na osobie św. Piotra, a zdawał sobie sprawę z Jego słabości, to każdy z Nas, mimo popełnianych błędów, nie jest sam, gdyż Pan Jezus jest zawsze przy Nas i dzięki Jego wsparciu uda Nam się pokonać wszelkie przeciwności. Nie powinniśmy się bać, “wypłynąć na głębię” i bezgranicznie zaufać Jezusowi.

Aneta

Świadectwo 6.

W dniach 6-8.12.2019 r. odbyły się Rekolekcje Biblijne, w których uczestniczyłam drugi raz. Przeżycie jest tak wielkie, że ja mam odczucie siły wewnętrznej, mój umysł jest bardziej oświecony, a serce uradowane. Będę się starała wypłynąć na głębię, bez leku wg słów Pana Jezusa skierowanych do św. Piotra: „Nie bój się, wypłyń na głębię“.

Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w rekolekcjach biblijnych i zapewniam, że przeżycia SĄ ogromne i może zmusi nas to do wejrzenia w siebie, w nasze życie.

Maria Saulewicz

Świadectwo 7.

Tegoroczne rekolekcje pomogły nam wgłębić się w sylwetkę świętego Piotra, wcielić się niejako w jego postać i ponownie odkryć, że jesteśmy podobni do tamtego Piotra sprzed 2000 lat.
Łatwo jest nam powiedzieć: „Jezu, ja Ciebie nigdy nie opuszczę”, a gdy przychodzi pierwsza
próba robimy„w tył zwrot”. Często narzucamy też swoje plany i swój sposób widzenia spraw Panu Bogu.
Ważne w tym wszystkim jest, żeby nie poddawać się w obliczu naszej słabości lub zdrady, lecz od razu szukać miłosiernego spojrzenia Pana Jezusa – ono nigdy nie zawodzi – musimy tylko wyznać naszą winę, prosić o przebaczenie i nawrócić się, czyli już nie grzeszyć i iść dalej za Panem Jezusem.
Sytuacja Piotra pokazuje nam, że nawet, gdy upadniemy bardzo nisko, to i tak nigdy nie zostaniemy przekreśleni przez Boga. Każdy z nas jest cenny w Jego oczach i każdego z nas wzywa On po imieniu

Ewa

Świadectwo 8.

Rekolekcje…petarda, po prostu wulkan, z którego wylewa się lawa dobroci.., złapałam zdrowy dystans do siebie, do życia i innych, swobodę w kontaktach z ludźmi, w każdym widzę dobro. Pan naprawdę przemienił moje serce, Słowo Boże jest żywe i skuteczne, to nie są jakieś bajki, poczułam jak zmienia się rzeczywistość tu i teraz…

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do ich powstania i mojego uczestnictwa w nich.

Szczęść Boże.

Lucyna