Obradował społeczny komitet remontu kościoła w Nietkowie. Na spotkaniu ks. proboszcz Marek Kidoń przedstawił dotychczasowy przebieg prac i działań związanych z remontem kościoła. Omówił też szczegółowo zakres prac ujętych w projekcie, które zyskały dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 400.000,- zł. W ramach tego etapu będzie wykonana naprawa i stabilizacja drewnianych wiązarów stropu nad nawą główną, uszkodzone elementy drewniane zostaną wzmocnione lub wymienione na nowe. Płatwie i rygle dachowe ze względu na znaczne  zniszczenie przekrojów na wskutek przecieków wody deszczowej będą wymienione. Niezbędne jest usuniecie starych desek i  wykonanie nowego, solidnego poszycia, ocieplenie sklepienia i pokrycie dachu materiałem zgodnym z pierwotnym założeniem tj. łupka kamiennego. Trzeba też wymienić wszystkie rynny.

Do realizacji tych zadań parafia musi zabezpieczyć własny wkład finansowy – tak, jak do realizacji każdego projektu. W naszym przypadku to kwota 55.000 zł. Te środki musimy zebrać we własnym zakresie i dlatego podjęto inicjatywę przeprowadzenia zbiórki wśród mieszkańców Nietkowa, Lasek i Borynia na rzecz remontu kościoła. Zbiórka funduszy rozpocznie się od 12. listopada. Członkowie komitetu odwiedzą każdą rodzinę, a przekazywane środki będą potwierdzane podpisem darczyńców. Średnia wysokość wpłaty od jednej rodziny szacowana jest na poziomie 150 zł – oczywiście każdy decyduje samodzielnie o wysokości przekazywanej kwoty na remont kościoła. Datki można też przekazywać na konto parafii, a na portalu Allages będzie można dokonywać wpłat internetowych. Liczy się czas, bo ostatnia faktura w projekcie powinna być opłacona do 12. grudnia. O podejmowanych działaniach będziemy informować na bieżąco.