Rozpoznając ten szczególny kierunek Bożego działania, przygotowujemy dla Was serię filmów pt. “Rozpal swoją parafię”. Przez te treści chcemy Was zainspirować do wspólnej modlitwy, rozmów między kapłanami a świeckimi i zaprosić do rozeznawania. Chcemy, żeby te filmy stały się konkretnym narzędziem pomagającym nam wspólnie spotkać się jako wspólnota Kościoła, by wspólnie modlić się, rozeznawać i szukać dróg, którymi Bóg chce nas prowadzić.

Najbliższe konferencję:

Konferencja: „Przeciekające cysterny czy płynący strumień? Świeccy i kapłani w budowaniu żywego Kościoła” – ks. Sławomir Rachwalski, proboszcz, obecnie zaangażowany w spotkania Kościoła Domowego, Spotkania Małżeńskie, przez wiele lat diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym

10 czerwca – cz.1
17 czerwca – cz.2
24 czerwca – cz.3

Konferencja: „Nawiedzenie Matki Bożej szansą na odbudowę duszpasterstwa parafialnego” – Mateusz Marszał, przewodniczący Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich w Archidiecezji Poznańskiej, od wielu lat zaangażowany w posługę świeckich w Kościele

1 lipca – cz.1
8 lipca – cz.2
15 lipca – cz.3

Konferencja: “Odkryć charyzmat jedności. Jak budować jedność między kapłanami a świeckimi” – ks. Krzysztof Skowroński, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Poznaniu, związany z ruchem Focolari

22 lipca – cz.1
29 lipca – cz.2
5 sierpnia – cz.3