Z inicjatywy ks. proboszcza – Dariusza Orłowskiego – pomału zawiązuje się w naszej parafii Wspólnota Małżeństw. Podczas dzisiejszego, drugiego już, spotkania w salce przy plebanii, kilka małżeństw postanowiło poświęcić swój czas i kontynuować formację małżeńską w oparciu o modlitwę. Dobrą myślą przewodnią były dzisiejsze czytania mszalne, o wytrwałości w modlitwie. Wszyscy małżonkowie, i to bez względu na staż swojego związku, wiedzą, jak trudno znaleźć czas na modlitwę indywidualną, a co dopiero, jeśli mówimy o modlitwie małżeńskiej, a jeszcze bardziej wspólnej – całej rodziny. Zebrani małżonkowie dzielili się chętnie swoimi doświadczeniami. Co pomagało innym spojrzeć szerzej na swoje przeżycia.

Zachęcamy wszystkie małżeństwa, bez względu na staż – przychodźcie na kolejne spotkania. Może pomożecie innym swoimi doświadczeniami. A, może, skorzystacie na doświadczeniach innych…

Sakrament małżeństwa, w ostatnich latach przeżywa kryzys. Może takie spotkania pozwolą umocnić się w wytrwałym budowaniu związku dwojga ludzi, którzy kiedyś przed ołtarzem powiedzieli sobie sakramentalne “tak”.

Jeżeli szukasz przestrzeni dla swojego małżeństwa – ta wydaje się, jak najbardziej odpowiednia.

Galeria