Uroczystość Objawienia Pańskiego. Czas na korowody mędrców, kolędowanie… A w naszej parafii był dzisiaj czas na spotkanie Żywego Różańca. Tak inaczej, niż codziennie, podczas modlitw przed wieczornymi Eucharystiami. Tym razem w naszej dużej salce przy plebanii spotkaliśmy się, aby wspólnie porozmawiać, pośpiewać, złożyć sobie życzenia. Czyli, tak zwyczajnie, pobyć z sobą.

Kawa, herbata, ciasta. To wszystko powoduje, że takie spotkania przypominają spotkania domowe, podczas których łatwiej się rozmawia.

Sala przygotowana, stoły zastawione, atmosfera świąteczna. Tylko przybyłych nie było za dużo. Wydaje się, że w dużej mierze było to efektem szerzących się wirusów.

Spotkanie rozpoczęło się śpiewem kolędy i modlitwą, którą poprowadził ks. proboszcz. Był z nami również wikariusz, który żywo włączał się w śpiewy i rozmowy. Miejmy nadzieję, że kolejne spotkanie będzie z większą ilością osób. Dawajmy sobie szanse na lepsze, wzajemne poznawanie, co może przynieść tylko wymierne korzyści dla tej wspólnoty i dla całej parafii.

Galeria