Dzisiejszego wieczoru w kościele pw. św. Brata Alberta w Zielonej Górze odbyło się pierwsze w nowej formule spotkanie przygotowujące parafie na planowaną wizytę kanoniczną, która w naszym dekanacie odbędzie się w drugiej połowie 2025 roku.

Spotkanie prowadzili ks. Tomasz Gierasimczyk i ks. kan. Rafał Tur, którzy przedstawili zebranym zakres i dokumentację służącą przygotowaniu parafii na wizytację kanoniczną. W spotkaniu uczestniczyli proboszczowie wraz z przedstawicielami PRD, PRE, PZC, katechetów oraz Doradców Życia Rodzinnego. W spotkaniu tym uczestniczyli też przedstawiciele naszej parafii.

Mamy nadzieję, że czas, który pozostaje do tej wizytacji dobrze wykorzystamy i nie tylko przygotujemy odpowiednie dokumenty, ale  też jako parafia – czyli nasza lokalna wielka wspólnota – przygotujemy siebie wzajemnie, jako ci, którzy tworzą tę wspólnotę jako żywy organizm. Jako Kościół Jezusa Chrystusa, tak różny indywidualnie, a jednocześnie tak spójny  i zjednoczony w Tym, który nas stworzył i stwarza każdego dnia.