Podobnie, jak w całym kraju, również w naszej wspólnocie mogliśmy dzisiaj obchodzić narodowe święto – Dzień Niepodległości. Uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. Dariusz Orłowski, rozpoczęła tegoroczne obchody. Obecność wielu przedstawicieli władz samorządowych z Powiatu i Gminy oraz dowódcy czerwieńskiej jednostki wojskowej, Kompanii Honorowej wraz z pocztem sztandarowym, a także liczne poczty sztandarowe OSP i placówek oświatowych pozwalały poczuć ważność wydarzenia, w którym uczestniczymy.

Po zakończonej Eucharystii, dalsza część obchodów przeniosła się pod Pomnik w Rynku, gdzie zebrani mieszkańcy gminy mogli świętować kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Ojczyznę. Władze samorządowe Gminy Czerwieńsk wspólnie z 4. Pułkiem Przeciwlotniczym stacjonującym w naszym mieście zorganizowały tę część obchodów i jak co roku, szczególnie dzieci bardzo były zainteresowane salwą honorową.

Zapraszam do Galerii na stronie parafialnej, gdzie możemy wrócić wspomnieniami do tych chwil, a także do odwiedzin parafialnego kanału YouTube gdzie zamieszczamy krótkie filmiki z oddania salwy honorowej i oficjalnego meldunki WP.

Galeria