1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. Porządek Mszy św. (Czerwieńsk 7.30, 10.30, 12.00 i 19.00; Nietków: 9.00 i 13.30).
 2. Od wtorku 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe:
 • w Czerwieńsku pół godziny przed Mszą św. (w niedzielę przed Mszą wieczorną)
 • w Nietkowie codziennie o 18.00. (w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00)
 • w Laskach codziennie o 19.00 koło krzyża.
 1. We wtorek 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy. Msza św. o godz. 18.30.
 2. W środę 2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej a 3 maja Święto Konstytucji Trzeciego Maja. W związku z tymi wydarzeniami  zapraszamy 2 maja we wtorek  na uroczystą Msze św. w intencji ojczyzny z udziałem władz i wojska na godz. 11.00 a bezpośrednio po niej na uroczystości pod pomnikiem przy ratuszu.
 3. W środę 3 maja uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w tygodniu pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 5. W piątek 4 maja nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na mocy dyspensy ks. bpa diecezjalnego.
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w sobotę od 8.00 do 9.00.
 7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00.
 8. W sobotę w salce przy plebanii odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza, godz.13:00; grupa starsza o godz. 17.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
 9. Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca w Czerwieńsku w sobotę po Mszy św. wieczornej. W Nietkowie w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 10. Kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w środę 9 maja o godzinie 17.30 w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowie. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą się włączyć w działania Parafialnego Zespołu Caritas.
 11. Również w środę 9 maja próba dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 16.00.
 12. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwieńsku zaprasza na uroczystą Mszę św. w intencji strażaków z okazji „Gminnego Dnia Strażaka” w sobotę 12 maja o godz. 9.00. Po Mszy św. zawody i poczęstunek nad zalewem.
 13. W niedzielę 13 maja w kościele filialnym w Nietkowie obędzie się odpust. Już dzisiaj serdecznie zachęcamy naszych parafian do uczestnictwa. Uroczysta Msza Święta odbędzie się o godzinie 13.30. Po Mszy zapraszamy parafian, mieszkańców i wszystkich gości na festyn parafialny. Fundusze zebrane podczas odpustowego festynu zostaną przeznaczone na zakup komunikatora, który czyta z gałek ocznych dla dziewczynki chorej na dziecięce porażenie mózgowe.
 14. Podczas festynu odpustowego w Czerwieńsku zebrano kwotę 3 969,28 zł. Z zebranych środków zakupione zostaną dwa łóżka i materace przeciwodleżynowe. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia, w szczególności osobom, które upiekły ciasta i dostarczyły fanty na kiermasz nietrafionych prezentów.
 15. Caritas diecezjalna w tym roku organizuje następujące formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży działających w różnych dziełach Caritas, ale też i dla wszystkich chętnych.

KOLONIA NAD MORZEM w Międzyzdrojach (Termin: 02.07–13.07.2018, Koszt: 900 zł);

OAZA CARITAS w Grodowcu (Termin: 25.06-04.07.2018 Koszt: 350 zł);

Obóz rowerowy przeznaczony dla dzieci i młodzieży od 7 klasy szkoły podstawowej wzwyż. W ramach programu planowane są wycieczki rowerowe, dzień wodny na rowerach wodnych i kajakach,  zwiedzanie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, gra miejska w Lubniewicach, przejażdżki konne. Oprócz tego dla wszystkich uczestników warsztaty kulinarne, plastyczne, kabaretowe, krawieckie, z samoobrony, wieczory z grami planszowymi i wiele innych atrakcji (Termin: 25.06–02.07.2018, Koszt: 650 zł);

Obóz w górach przeznaczony dla dzieci i młodzieży od 7 klasy szkoły podstawowej wzwyż. W ramach programu planowane jest wejście na Szczeliniec, zwiedzanie Rezerwatu Błędne Skały, Twierdzy Kłodzkiej, Czeskiego Skalnego Miasta, Bazyliki w Wambierzycach. Oprócz tego dla wszystkich uczestników warsztaty kulinarne, muzyczne (można przyjechać
z własnym instrumentem), plastyczne, wieczory z planszówkami i wiele innych atrakcji (Termin: 30.07-05.08.2018, Koszt: 650 zł);

Więcej informacji na stronie Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej (http://www.caritaszg.pl/aktualnosci.php/1791_wakacyjna_akcja_caritas_2018.html).

 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 2. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Skłania nas to do refleksji nad ważnymi wydarzeniami w dziejach naszej ojczyzny. Jednym z nich jest dzień uchwalenie konstytucji 3 maja, który dla nas – katolików jest także uroczystością Matki Bożej Królowej Polski. Z tej okazji chcielibyśmy państwa zaprosić na koncert, który odbędzie się 5 maja po Mszy Świętej wieczornej, w kościele p.w. św. Wojciecha w Czerwieńsku. Niech udział w tym wydarzeniu pobudzi w nas ducha patriotyzmu oraz stanie się okazją do refleksji nad dziejami naszego narodu.

  Serdecznie zapraszamy.