1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu w roku liturgicznym. Zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
  2. Dziś III niedziela miesiąca – zbiórka na Fundusz Remontowy. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 1 786,20 zł, w Nietkowie kwotę 1.414,70 zł. Razem daje to kwotę 3200,90 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na cele remontowe.
  3. W poniedziałek 19 marca św. Józefa Oblubieńca NMP – uroczystość.
  4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – Czerwieńsk – w piętek o godz. 16.00 dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej Miejska Droga Krzyżowa ulicami Czerwieńska. Prosimy zabrać ze sobą znicze. W Nietkowie w środę po Mszy św.
  5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Czerwieńsku w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.15 a w Nietkowie po Mszy św. w niedzielę o godz. 9.00. Taca z nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
  6. W sobotę w salce przy plebanii o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie młodszej grupy oazy. Starsza grupa spotka się w ramach Modlitewnego Wieczoru Młodych w parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze, rozpoczynając Eucharystią o godz. 18:30. Po niej poczęstunek, katecheza oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.
  7. W sobotę po Mszy św. wieczornej trzecia, ostatnia katecheza przedchrzcielna. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych.
  8. Wszystkich, którzy chcieliby przeżyć trochę inną Drogę krzyżową, ale nie mają czasu i zdrowia na Ekstremalną Drogę krzyżową, zapraszamy na Drogę krzyżową widzianą oczyma Najświętszej Maryi Panny Bolesnej leśnymi dróżkami 24 marca 2018 r. Rozpoczęcie: Płoty przy kościele godz.14:00. Przewidywane zakończenie: około godz. 18.00. Potrzebne: warunki zdrowotne do marszu w lesie (w sumie około 8 km) oraz płaszcz przeciwdeszczowy (na wszelki wypadek). Wcześniej adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do 14.00.
  9. Za tydzień w niedzielę palmową rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w parafii. Spowiedź we wtorek w ostatnim dniu rekolekcji. Pamiętajmy o modlitwie w intencji rekolekcjonisty i o owoce tych rekolekcji.
  10. Ogrzewanie kościoła. W ubiegłą niedzielę 11 marca w kopertach złożonych na tacę zebraliśmy 1.100 kwotę zł. W sumie na ten cel parafianie złożyli w kościele 33 880 zł. Bardzo dziękujemy za to wsparcie.
  11. Zapraszamy na 8-dniową samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Termin 1-8.09.2018 r. Koszt 570 USD + 1950 PLN. Pełne wyżywienie. Zapisy do końca marca i wpłata 700 zł zaliczki. Szczegóły u ks. Grzegorza.
  12. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl zaprasza na Drugie Święto Biblii, które odbędzie się w Seminarium Duchownym w Paradyżu w sobotę po Wielkanocy, tj. 7 kwietnia. Zaproszenie skierowane jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą poznawać bardziej Pismo święte. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej ubiblijnieni.pl. Zapisy do 2 kwietnia.
  13. Konferencja “Biblia o finansach” odbędzie się w Gimnazjum JP II w Czerwieńsku, w sobotę 14 kwietnia. Patronat honorowy nad Konferencją objął Bp Tadeusz Lityński. Więcej szczegółów znajduje się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl. Zapisy do końca marca.
  14. Uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu “Młodzi dla Kamerunu”, którzy uczęszczają do Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego zwracają się z ogromną prośbą. Jesteśmy osobami wrażliwymi na krzywdę innych i uwielbiamy pomagać. W naszych szeregach są uczniowie i opiekunowie z parafii w Czerwieńsku, dlatego z chęcią wspieramy również inicjatywy z naszej parafii, np. w obsłudze Wigilii dla Samotnych czy WOŚP-u. Jesteśmy także ambasadorem wioski w Kamerunie i chcemy chociaż spróbować tworzyć dla naszych braci i sióstr, warunki sprzyjające nauce, podobne do naszych. Dlatego już kolejny rok sprzedajemy cegiełki w postaci kalendarzy na budowę szkoły dla nich. W zeszłym roku pomogliśmy postawić fundamenty. Chcemy ich dalej wspierać. Koszt produkcji jednej cegiełki to 6 złotych, ale dopiero każda wyższa kwota zapewni datek pod budowę. Lubimy pomagać, ale teraz potrzebujemy Was i prosimy o wsparcie. Serdeczne Bóg zapłać! Dyrektor szkoły – Pani Bożena Bogucka i opiekun Wolontariatu – Istiena Boguszewicz-Gnatowicz.
  15. Caritas rozprowadza Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 15 zł za sztukę. To nasza cegiełka w pomocy konkretnym rodzinom cierpiącym wojnę w Syrii, w Aleppo.
  16. Przy kościele młodzież z naszego gimnazjum rozprowadza palmy wielkanocne. Kupując wspieramy ich fundusz wycieczkowy.
  17. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.