1. Dzisiaj VII niedziela zwykła w roku liturgicznym.  Porządek Mszy św.:

  • Czerwieńsk: w tygodniu o 18.30, w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 12.00 i 19.00

  • Nietków: w środę o 17.00, w niedzielę o 9.00 i 13.30 /I piątek miesiąca o godz. 17.00/.

 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek od godz. 19.00 do 20.00.

 2. W środę Popielec, Rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze św. w Czerwieńsku o godz. 8.00 i 18.30, w Nietkowie o godz. 17.00.

 3. W Środę Popielcową przypominamy o obowiązku zachowania ścisłego postu przez wszystkich w przedziale wieku 18-60 lat.

 4. Od Środy Popielcowej do pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 5. W Środę Popielcową dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Dom Księży Emerytów.

 6. Spotkanie starszej grupy kandydatów do bierzmowania w środę o godz. 18.30 w Czerwieńsku.

 7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – Czerwieńsk – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych i młodzieży. W Nietkowie po Mszy św. w tygodniu.

 8. W pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w całym Kościele w Polsce dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godz. 18.00 wynagradzające za grzechy tych naszych braci, którzy dopuścili się przestępstw seksualnych wobec małoletnich.

 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja 15 minut przed każdą Mszą św. Rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych, które zakończą się we wtorek 3 marca. Okazja do spowiedzi świętej. Rekolekcje poprowadzi nasz ks. Łukasz. Plan szczegółowy w gablocie i na stronie parafii.

 10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Czerwieńsku w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.15 a w Nietkowie po Mszy św. w niedziele o godz. 9.00. Taca z nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

 11. Zaprzyjaźnieni z naszą parafią wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu “Młodzi dla Kamerunu” z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze zachęcają do dorocznego już zakupu cegiełki na budowę szkoły dla dzieci w Kamerunie. Koszt produkcji cegiełki w postaci kalendarza to 10 złotych, do nabycia po Mszach św. niedzielnych 1 marca. Serdeczne Bóg zapłać. Za wsparcie dziękuje opiekun wolontariuszy – Istiena Boguszewicz-Gnatowicz

 12. Spotkanie katechetów na plebanii w środę 4 marca po Mszy św. wieczornej.

 13. Krąg Biblijny naszej parafii zaprasza i czeka na nowe osoby, najlepiej małżeństwa z naszej parafii, które chciałyby włączyć się w niedzielne czytania podczas Eucharystii o godz. 12.00

 14. Serdecznie zapraszamy małżeństwa niesakramentalne do przeżycia rekolekcji wielkopostnych w Głogowie w terminie 3-5 kwietnia br. Rekolekcje te przeznaczone są dla małżeństw, niezależnie od wieku, światopoglądu, wyznania, stażu małżeńskiego oraz skali trudności z jakimi borykają się małżonkowie. Koszt pobytu to 180 zł od osoby (zakwaterowanie i posiłki). Miejsce rekolekcji : DOM „Uzdrowienia Chorych” pl. Kolegiacki 10, 67-200 Głogów. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela: Ks. Rafał Zendran – Pl. Kolegiacki 10, 67-200 Głogów tel. 722 322 122

 15. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.