Wakacje. Czas ten można wykorzystać na różne sposoby. Można też spotkać się ze sobą, w luźniejszej atmosferze, podczas pikniku. Tak wyglądało dzisiejsze spotkanie Kręgu Biblijnego.

Był czas modlitw, śpiewu i rozmów o sprawach związanych z taką formacją duchową. Był też czas na wspólny posiłek, który – jak to najczęściej bywa – przygotował nam nasz Arek. Kiełbasa i kaszanka pieczone na grillu, sałatki i ciasta własnoręcznie przygotowane przez uczestników spotkań Kręgu były pyszne. I tak posileni mogliśmy posłuchać świadectw i wspomnień po wakacyjnych wyjazdach. To wszystko jest dobrym podkładem pod ciągłe budowanie wspólnoty.

Nasz czas jest nie tylko formacją duchową, ale też naszymi osobistymi przeżyciami, które nas określają. Wspomnienia są dobrą okazją do zachęcenia innych do aktywnego wypoczynku, który może nas też umacniać duchowo.

Ks. Darek – zachęcał zebranych do czytania Pisma Świętego metodą Lectio Divina. Metodą, która proponuje większe zaangażowanie nas w czytanie, rozmyślanie i życie duchem Biblii. Może następne spotkania pokażą nam pewne owoce takiej relacji z Pismem Świętym…?

Następne spotkanie Kręgu Biblijnego będzie na początku września. Wtedy też wrócimy do spotkań z prorokami, a konkretnie czas powakacyjny rozpoczniemy z Jeremiaszem. Wielkim prorokiem Starego Testamentu.

Galeria