Rozpoczęliśmy dzisiaj święte Triduum Paschalne. Czas rozpoczynający świętowanie Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W obu naszych kościołach o godz. 19:00 rozpoczęły się Msze św. Wieczerzy Pańskiej. W Nietkowie odprawiał w tym roku ks. Proboszcz, a w Czerwieńsku ks. Mariusz wspólnie z ks. Eugeniuszem.

W obu kościołach miał miejsce obrzęd obmycia nóg na wzór obmywania podczas ostatniej wieczerzy nóg apostołom przez Jezusa. A po zakończonej Liturgii Pan Jezus został przeniesiony do Ciemnicy. I będzie tam czekał na jutrzejszy sąd, wyrok i ukrzyżowanie. A my będziemy mogli Go tam nawiedzać podczas osobistej adoracji. Do czego zachęcamy wszystkich parafian.

W Czerwieńsku niedawno założony chór wziął czynny udział w dzisiejszej oprawie muzyczno-wokalnej. I zaśpiewali bardzo profesjonalnie.

Jako, że dzisiejszy dzień jest bardzo ważny dla kapłanów nie zabrakło też życzeń składanych z uśmiechem i życzliwością wszystkim księżom posługującym w naszej parafii.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie świątyń tworząc dekoracje, Służbie liturgicznej, chórowi i wszystkim, którzy mieli swój udział w uroczystych Liturgiach. Przyjęcie Jezusa tylko wtedy przyniesie owoce, kiedy z Nim w sercu pójdę do drugiego człowieka. Najlepiej we wspólnocie.

Zapraszam do Galerii, gdzie zamieszczamy zdjęcia z kościoła w Czerwieńsku i nadesłane przez Panią Kasię – z kościoła w Nietkowie.

Galeria

Zapraszamy również do wysłuchania kazania ks. Mariusza dostępnego na naszym parafialnym kanale YouTube.