Drugi dzień świętego Triduum Paschalnego w naszej parafii, podobnie, jak w całym Kościele, skupiony był wokół krzyża.

W Czerwieńsku rozpoczęliśmy dzisiejszy dzień modlitwą brewiarzową, odmawiając Jutrznię i Godzinę Czytań. O godz. 15:00, w godzinie Miłosierdzia, odmówiliśmy Koronkę i odprawiliśmy Drogę Krzyżową. Tak duchowo przygotowani, o godzinie 19:00 uczestniczyliśmy w Liturgii Męki Pańskiej. Liturgia ta składa się z czterech części: liturgii słowa, adoracji Krzyża, Komunii świętej i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Przeżywając ten czas mogliśmy przejść z Jezusem od uwięzienia, poprzez skazanie i wykonanie wyroku po złożenie do Grobu.

Wykonane dekoracje, rozmodlenie i śpiewy pomogły nam w głębszym i osobistym (chociaż we wspólnocie) przeżyciem tego, jakże ważnego dla chrześcijan, dnia. Czas osobistej adoracji Jezusa, pozwala nam na zadumę nad sensem naszego życia. I czekać z niecierpliwością na najważniejszy moment całego tego czasu – na Zmartwychwstanie.

Ale zanim do tego dojdzie przed nami kolejny dzień, który możemy ofiarować Bogu poprzez modlitwy. Jutro też będzie poranna modlitwa brewiarzowa (godz. 7:30 w Czerwieńsku), czas adoracji, czas poświęcenia pokarmów (godziny w poszczególnych miejscowościach podane są w ogłoszeniach) i Msza Wigilii Paschalnej o 20:30.

W Galerii prezentujemy wspomnienie foto dzisiejszego dnia  z obu naszych kościołów.

Galeria

A na naszym kanale YouTube zamieściliśmy kazanie ks. Mariusz wygłoszone podczas dzisiejszej liturgii w kościele w Czerwieńsku