15 grudnia 2023, Mszą św rozpoczęła sie 30. Parafialna Wigilia dla osób starszych i samotnych z terenu naszej parafii. Kilkadziesiąt osób pojawiło się w kościele, aby podczas Eucharystii podziękować Bogu za wszystko, co od Niego otrzymali. W słowie kazania, które wygłosił ks. Mariusz, można było usłyszeć nie tyle o problemie ludzi samotnych, ile o problemie osamotnienia. W obecnych czasach wielu ludzi dotyka ta cywilizacyjna przypadłość – można żyć wśród innych ludzi – i czuć się osamotnionym.

I między innymi dla takich ludzi corocznie w naszej wspólnocie przygotowywania jest Wigilia – spotkanie podczas którego można się spotkać z innymi, porozmawiać, podzielić się opłatkiem i życzeniami. Można też bardzo dobrze zjeść. A żeby to wszystko się zadziało potrzeba ludzi, którzy poświęcą swój czas, energię, pieniądze i zaangażują się w organizację, obsługę, czy umilą obecnym czas poprzez występy kulturalne.

W tym miejscu, chociaż to już wybrzmiało na sali, pragniemy złożyć podziękowania głównej organizatorce tego przedsięwzięcia – Pani Istienie Boguszewicz-Gnatowicz, osobie żywo zaangażowanej, troskliwej i czuwającej nad przebiegiem całości. Jak możemy zobaczyć na filmach zamieszczonych na naszym kanale YouTube – wszędzie jej pełno, w takim pozytywnym znaczeniu. Oczywiście sama niewiele by osiągnęła. Dzięki talentom, które otrzymała od Boga, znajduje ludzi równie zaangażowanych, takich, którzy nie wahają się poświęcić swojego czasu, energii i zaangażowania. To wszystko pozwala przygotować nie tylko bogatą kolację ale też cały program, na który złożył się w tym roku występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czerwieńsku, które pod czujnym okiem Pani Iwety Kaszewskiej przedstawiły zebranym Jasełka. Życzenia, które skierowali do zebranych Burmistrz Czerwieńska, Pan Piotr Iwanus oraz Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Krzysztof Smorąg, Ewangelia o narodzinach Jezusa odczytana przez Księdza Eugeniusza i życzenia, które złożył w imieniu księży posługujących w naszej parafii. Występ chóru pod kierownictwem Pani Bożeny Wesołowskiej. Wspólny śpiew kolęd, do których akompaniował Pan Jarosław Karbownik.

Wszystko to, przeplatane czasem na jedzenie, rozmowami, składanymi sobie wzajemnie życzeniami pokazuje jak wielką wartość mają takie spotkania. Spotkania, podczas których widzimy drugiego człowieka i mamy dla siebie czas i dobre słowo.

Zapraszam do Galerii na naszej parafialnej stronie internetowej gdzie publikujemy zdjęcia z dzisiejszej Wigilii oraz na nasz parafialny kanał YouTube, gdzie można obejrzeć zapis video tego, co się dzisiaj działo w sali MGOK w Czerwieńsku.

Galeria