Niechaj zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię.

Dzisiaj, w dzień poprzedzający Zesłanie Ducha Świętego, w kościele parafialnym miało miejsce modlitewne czuwanie. Wzorem poprzedniego roku, podczas tego czuwania była okazja do przedstawienia grup i wspólnot działających na terenie naszej parafii. Żeby pobudzić członków poszczególnych grup (bo nie jest łatwo wyjść i publicznie zabrać głos, a zwłaszcza wypowiedzieć świadectwo) do zaprezentowania charyzmatu danej wspólnoty oraz dać obecnym w kościele poznać te grupy i to, co jest istotne w ich działaniu. Z nastawieniem, że można znaleźć dla siebie miejsce do wzrastania w wierze poprzez zaangażowane. Po kolei prezentowały się Żywy Różaniec, Caritas parafialna, Krąg Biblijny i Oaza młodzieżowa Ruchu Światło-Życie.

W tym roku, czas Wielkanocny w związku z Misjami, które w poprzednim tygodniu miały miejsce w naszej parafii, miał szczególny wpływ na naszą duchowość i aktywność w wyznawaniu wiary. Może też dlatego w dniu dzisiejszym w kościele było nas bardzo dużo. Cieszymy się wszystkimi, a w szczególności młodzieżą, które głównie z racji zbliżającego się Sakramentu Bierzmowania, była licznie zgromadzona. Śpiew scholi parafialnej, dźwięki gitary i wypowiadane słowa, modlitwy i świadectwa pomagały nam otworzyć się na działanie Ducha Świętego.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym, którzy w sobotni wieczór zdecydowali się na przyjście do kościoła. Dziękujemy tym, którzy nie tylko przyszli, ale też zaangażowali się w danie świadectwa w każdy sposób.

Galeria