1. Dzisiaj 11 niedziela zwykła. Porządek Mszy św. (Czerwieńsk 7.30, 10.30, 12.00 i 19.00; Nietków: 9.00 i 13.30).
 2. Dziś trzecia niedziela czerwca – zbiórka na cele remontowe w parafii.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. (w niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00).
 4. Dziś gościmy w parafii męża, ojca i powieściopisarza, Roberta Kościuszko. Nasz gość zachęci świadectwem rodziców do przekazywania wiary dzieciom, a ich pociechy do czytania ciekawych historii Biblijnych. Pan Robert zaprezentuje swe ewangelizacyjne powieści przygodowe, m.in. „Wojownik Trzech Światów”, „Niewidzialna Gra”, „Klejnot Aswerusa”. Serię tych i innych książek będzie można pozyskać wraz z dedykacją autora.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna bez zmian.
 6. Zapisy na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz pierwszych klas szkół gimnazjalnych w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zapisy odbywają się w obecności rodziców i potrwają do końca roku szkolnego.
 7. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który nam jest zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości. Każdego dnia Msza św. będzie po południu o godz. 18,30, potem nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła. Zapraszamy na procesje i pełne w nich zaangażowanie. W czwartek – 22 czerwca – o godz. 18.30 zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków. W Nietkowie poświęcenie wianków będzie w przyszłą niedzielę.
 8. W tym tygodniu, w piątek – 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości, w piątek, nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
 9. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
 10. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi.
 11. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach.
 12. Msze św. na zakończenie roku szkolnego w piątek:
 • Szkoła Podstawowa w Czerwieńsku – 8.00
 • Szkoła Podstawowa w Nietkowie – 9.00
 • Gimnazjum w Czerwieńsku – 9.00
 • Liceum Ogólnokształcące w Czerwieńsku – 9.00.
 1. Od najbliższej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.:
 • Czerwieńsk: w tygodniu o 19.00, w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 i 19.00
 • Nietków: w środę o 17.00, w sobotę o 17.30, w niedzielę o 9.00.
 1. W dniach 2-12 lipca odbędzie się 34 Piesza Pielgrzymka z Otynia na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 2. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.