1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wakacyjny porządek Mszy św.:
  • Czerwieńsk: w tygodniu o 19.00, w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 i 19.00
  • Nietków: w środę o 17.00, w sobotę o 17.30, w niedzielę o 9.00.
  1. Kancelaria parafialna czynna podczas wakacji tylko w środę po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00. Nagłe sprawy o każdej porze (najłatwiej w okolicy Mszy św.).
  2. We środę, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!
  3. W piątek 29 czerwca, obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  4. Za tydzień niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych w Czerwieńsku w sobotę po Mszy św. W Nietkowie po niedzielnej Mszy św.
  5. W dniach 2-12 lipca odbędzie się 35 Piesza Pielgrzymka z Otynia na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablocie. Organizujemy wyjazd na ostatni dzień pielgrzymki. Zapisy w zakrystii. Koszt 70 zł.
  6. Po raz piętnasty gościć będziemy pielgrzymów idących z Żar do Rokitna. Dotrą do nas w poniedziałek, 9 lipca około godz. 18.00. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii chętnych chcących przenocować pielgrzymów.
  7. Instytut Filozoficzno-Teologiczny im Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza wszystkich chętnych „po maturze” do studiowania teologii. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  8. W poniedziałek 25 czerwca od godz. 12.00 w przychodni lekarskiej EKOMED w Nietkowie odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł.
  9. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe:
  • w Czerwieńsku pół godziny przed Mszą św. (w niedzielę przed Mszą wieczorną).
  • W Nietkowie w poniedziałek i piątek o 19.00, w środę po Mszy św. o godz. 17.00.
  1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.