1. Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Wakacyjny porządek Mszy św.:
  • Czerwieńsk: w tygodniu o 19.00, w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 i 19.00
  • Nietków: w środę o 17.00, w sobotę o 17.30, w niedzielę o 9.00.
  1. Trwa miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji sierpniowej bądź jubileuszowej i wpisania się do księgi trzeźwościowej, która wyłożona jest przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Dziękujemy za złożone ofiary.
  3. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 604,54 zł, a w kopertach 280 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. Dzisiaj na Jasną Górę wchodzi piesza pielgrzymka naszej diecezji. Dziękujemy Bogu za wszystkich pielgrzymów i tych, którzy ich wspierali.
  5. W najbliższą środę, 15 sierpnia, obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w naszej parafii Msze święte według porządku niedzielnego. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy pilne prosimy zgłaszać o każdej porze pod numer telefonu podany na stronie parafialnej.
  6. 15 sierpnia w Rokitnie od godz. 9.00 rozpoczną się dożynki diecezjalne. Uroczysta Msza św. w naszym diecezjalnym sanktuarium tego dnia o godz. 12.00.
  7. Wszystkich przyjaciół gorzowskiej katedry zapraszamy do Gorzowa Wielkopolskiego na Koncert przy Katedrze. Dla katedry i jej sympatyków 15 sierpnia zagrają „Skaldowie”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka SMS na rzecz remontu „matki kościołów” naszej diecezji (numer telefonu znajduje się na plakacie w gablocie). Świątynia ucierpiała wskutek pożaru 1 lipca ub. r. Od tamtej pory trwają prace przy jej renowacji.
  8. Za tydzień III niedziela miesiąca. Zbiórka na fundusz remontowy. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Nietkowie 1420 zł, a w Czerwieńsku 1760 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.
  9.  Czerwieńskie Stowarzyszenie Tenisowe organizuje dla mieszkańców gminy Czerwieńsk i gości bezpłatne zajęcia tenisowe w soboty i niedziele sierpnia dla dzieci o godz. 10:00, dla młodzieży o 11:00 i dla dorosłych o 12:00. Zajęcia prowadzi trener tenisa ziemnego.
  10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.