1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu 15 minut przed każdą Mszą świętą.

 2. W dzisiejszą niedzielę, 2 sierpnia, odpust Porcjunkuli. Możemy uzyskać odpust zupełny na następujących warunkach: spowiedź św., Komunia św., odwiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy Ojcze nasz lub Wierzę w Boga.

 3. W sobotę rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i wpisania się do księgi trzeźwościowej.

 4. Wakacyjny porządek Mszy św.:

 • Czerwieńsk: w tygodniu o 18.00, 18.30 i 19.00 (w sobotę bez 18.00), w niedzielę o 7.30, 10.30 i 19.00

 • Nietków: w środę o 17.00, w sobotę o 17.30, w niedzielę o 9.00.

 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek w godz. od 19.30 do 20:00. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i przychodzenie w maseczce.

 2. W czwartek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego.

 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w Czerwieńsku 15 minut przed Mszą św. wieczorna, w Nietkowie spowiedź w piątek od 16.30.

 4. W dniach 20-29 lipca odbył się w Karpaczu obóz biblijny. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom z naszej parafii, które wzięły w nim udział. Dziękujemy także Parafialnemu Zespołowi Caritas i jednej osobie z Czerwieńska za materialne wsparcie tego wypoczynku dla dzieci.

 5. Za tydzień druga niedziela miesiąca zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 637,01 zł, a w kopertach 70 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 7. Poszukujemy nowego organisty. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

 8. Wróciliśmy do zbierania tacy w sposób tradycyjny. Oczywiście nadal można wpierać parafię wpłatami na konto. Bóg zapłać. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie parafii.  

 9. W kościele zachowujemy obowiązek zakrywania nosa i ust. Nie dotyczy ten obowiązek duchownych podczas sprawowania kultu. W naszej parafii duchowni zakrywają usta i nos podczas obrzędu Komunii św. w czasie Eucharystii. Prosimy, by dbać o zdrowie swoje i innych i stosować się do zaleceń.

 10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.