1. Dzisiaj uroczystość NMP Częstochowskiej. Ostatnia niedziela wakacji. Za tydzień wracamy do normalnego porządku Mszy św.:
 • Czerwieńsk: w tygodniu o 18.30, w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 12.00 i 19.00
 • Nietków: w środę o 17.00, w niedzielę o 9.00 i 13.30.
 1. Kończy się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Mimo tego faktu zachęcamy do podjęcia abstynencji jubileuszowej /100 dni abstynencji na 100 odzyskania przez Polskę niepodległości/ i wpisania się do księgi trzeźwościowej, która wyłożona jest przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W sobotę 1 września przypada 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy złożyli swoje życie na Ołtarzu Ojczyzny.
 3. Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca w Czerwieńsku: w sobotę po Mszy św. wieczornej; w Nietkowie, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 4. Dziękujemy Wspólnocie Żywego Różańca za ofiarowanie kloszy na świece przy ołtarzu Matki Bożej.
 5. Za tydzień niedziela adoracyjna.
 6. W niedzielę 2 września o godzinie 15.30 w Laskach przy krzyżu odbędzie się Msza św. w intencji mieszkańców Lasek, którzy 2 września 1958 r, stanęli w obronie chrześcijaństwa i patriotyzmu. Po Mszy św. zapraszamy mieszkańców, a w szczególności osoby które brały udział bądź były świadkami tych wydarzeń, do Wiejskiego Domu Kultury w Laskach na kawę, herbatę oraz chwile wspomnień wydarzeń sprzed 60-ciu lat.
 7. Rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w poniedziałek 3 września, w Czerwieńsku o godz. 8.00; w Nietkowie o godz. 10.30. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów, nauczycieli, katechetów i pracowników szkół.
 8. W niedzielę 9 września poświecenie plecaków i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów. W Czerwieńsku o godz. 10.30, w Nietkowie o godz. 13.30.
 9. Pielgrzymów wyjeżdżających we wrześniu do Ziemi Świętej prosimy o indywidualne kupienie biletów na pociąg do Warszawy i z powrotem. Wyjazd 1 września o godz. 05:54 z Zielonej Góry. Powrót 8 września z Warszawy o godz. 16:27 lub 19.04.
 10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.